"ВКонтакте" заблокувала симпатиків Брейвіка

Російська соціальна мережа "Вконтакте" заблокувала групу, яку користувачі створили на підтримку норвежця Андерса Брейвіка.

Як повідомили Бі-Бі-Сі в адміністрації сайту, на сторінці групи містились "явні заклики повторити дії в Росії".

З іменем норвежця Брейвіка, котрий визнав провину за вбивства десятків людей і вибух 22 липня, в мережі "ВКонтакте", загалом, пов’язано сім груп.

За екстремізм і заклики до тероризму було заблоковано одну з них.

"Ті групи, які створюються просто для обговорення вчинку і публікації новин, ми не видаляємо і не блокуємо", - сказав Бі-Бі-Сі речник адміністрації "ВКонтакте" Владіслав Цибухін.

Представник керівництва соціальної мережі уточнив, що офіційних запитів від влади поки що не було, але "так як це привернуло увагу громадськості, думаю, цим зацікавляться правоохоронні органи".

Тим часом, в російському прокремлівському молодіжному русі "Наши" називають "думкою божевільного" згадки Брейвіка про цю організацію.

У так званому маніфесті, розміщеному за декілька годин до кривавих подій, Андерс Брейвік написав, зокрема, про необхідність створення в його країні молодіжного патріотичного руху на кшталт "Наших".

Речниця російської молодіжної організації Крістіна Потапчик заявила, що "Брейвік домагався мети дестабілізувати обстановку в Норвегії і привернути увагу до своїх фашистських ідей".

Потапчик сказала, що рух "Наши" відомий "непримиренною боротьбою з фашистами".

В об’ємному, на 1500 сторінках маніфесті норвежець Брейвік, який розстріляв понад сімдесят людей та влаштував вибух в Осло, згадує також російського прем’єр-міністра Владіміра Путіна. Із ним Андерс Брейвік хотів би познайомитися так само, як і з Папою Римським Бенедиктом XVI.