Суддя вирішив не арештовувати Тимошенко

Суддя Печерського суду Києва Родіон Кірєєв відмовився арештувати Юлію Тимошенко. Державне обвинувачення у суді зверталося до судді із пропозицією змінити запобіжний захід із підписки про невиїзд на арешт.

Копирайт изображения AFP
Image caption Юлія Тимошенко готова до арешту, кажуть її однопартійці

Прокурор мотивувував свою пропозицію тим, що Юлія Тимошенко неодноразово порушувала закон, не реагувала на зауваження суді, а також, на думку обвинувачення, намагається затягти судовий процес.

Після оприлюднення пропозиції прокурора депутати опозиційної фракції одягли на обличчя маски, на яких написано слово "Ганьба".

"Це буде останній крок зі знищення опозиції", - заявила у відповідь на пропозицію прокурора Юлія Тимошенко.

Депутат парламенту із фракції "БЮТ-Батьківщина" Віктор Уколов сказав Бі-Бі-Сі, що "Юлія Тимошенко готова до будь-якого розвитку подій".

Говорячи про затягування справи, державне обвинувачення мало на увазі, зокрема, чергову відмову Юлії Тимошенко від адвокатів. Вже кілька разів вони припиняли співпрацю із екс-прем'єром, мотивуючи тим, що порушуються їхні права.

Цього дня Юлія Тимошенко звернулася до судді із проханням відкласти слухання справи і дати їй три дні на пошук нових захисників. Вона нагадала, що суддя зобов'язаний це зробити.

"Вас семеро з однієї сторони, а я сиджу одна. Я не можу захищатися", - заявила Юлія Тимошенко, додавши, що не є юристом і самостійно захищатися не може.

Суддя Родіон Кірєєв, зачитуючи своє рішення, також вказував на систематичні порушення порядку у суді, перешкоджанні встановленню істини.