Facebook розкаже роботодавцю про вас усе

"Шукаємо IT-консультанта. Прохання у резюме вказати ваш профіль у соціальних мережах", - таке оголошення можна зустріти в інтернеті на веб-сайтах з вакансіями, а також форуми із дискусіями, чи варто вказувати потенційному роботодавцю таку інформацію.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Перед тим, як влаштовуватись на роботу, варто "почистити" свої профілі у соціальних мережах?

"Я дуже активно користуюсь різними соціальними мережами не тільки для пошуку інформації про кандидатів на вакансії в нашій компанії, а також і для пошуку професіоналів для роботи у нас", - розповідає Бі-Бі-Сі Тетяна Деркач, менеджер з персоналу компанії ABB.

Вона каже, що професіоналів у сфері діяльності її компанії не так багато, тому вона часом може переглянути, наприклад, друзів своїх колег на соціальних мережах LinkedIn або Facebook, щоб знайти потрібного професіонала.

Водночас Олена, менеджер з персоналу однієї з невеличких українських фірм, говорить, що часто шукає у соціальних мережах не професійну, а саме приватну інформацію про людей, які приходять до неї влаштовуватися на роботу.

"Лише завдяки резюме не завжди можна скласти враження про людину. Крім того, не всі докладають до нього фотокартку, а зовнішній вигляд людини багато про що говорить. Тому я часто намагаюсь знайти профіль людини у соціальній мережі, подивитися, що вона пише, чим цікавиться, хто у неї в друзях. Це може кардинально змінити враження про людину, як у позитивний, так і негативний бік", - каже Олена.

Фахівці розповідають, що новітні технології і пошукові сервери роблять все менш можливим "приховати" інформацію про себе в інтернеті. А коли мова йде про суто професійні якості, то тут коло звужується. Як правило, коли людина - справжній професіонал, то про неї чули колеги і можуть дати оцінку. Крім того, менеджери з персоналу часто просять до резюме додати рекомендації від колишніх колег або начальників.

Однак часто і цього мало менеджерам з персоналу, і тоді на допомогу приходять соціальні мережі, які в Україні користуються популярністю.

З одного боку, твердить психолог Валентина Єфімова, негарно шукати профілі невідомих людей в соціальних мережах, бо це неначе "зазираєш" у приватне життя людини без запрошення. Але, з іншого боку, соціальна мережа сама по собі є відкритою, і людина має розуміти, що інформація, вміщена там, може бути поширена і прочитана будь-ким.

"Соціальні мережі допомагають роботодавцю дізнатися більше. Варто тільки прочитати, що людина пише про себе, які у неї хобі, яку музику слухає і подивитися фотографію, як вже розумієш хто перед тобою. Таким чином про людину можна дізнатися дуже багато", - твердить пані Єфімова.

"Тому перед тим, як написати щось приватне у своєму профілі, варто подумати двічі", - радить психолог.

Кореспондент Бі-Бі-Сі Марі Джексон твердить, що Facebook таїть в собі "небезпеки, яких користувачі можуть не помічати" і наводить приклад.

Одна жінка написала у себе в статусі на Фейсбук: "Боже мій! Я ненавиджу свою роботу!" Згодом вона ще й додала, як не любить начальника. Буквально за кілька годин їй нагадали, що її начальник серед її "друзів". Це він сам і зробив, додавши, що їй завтра приходити на роботу не треба. "Лист про звільнення я вже надіслав поштою. До речі, я не жартую", - написав обурений начальник. Вся стаття тут.

Однак приховування інформації, за словами психологів, теж може мати свій негативний вплив. "Ви ж знаєте, як люди часто думають – якщо приховує, значить є що приховувати! А фантазія часом не знає меж", - говорить психолог Валентина Єфімова.

Новини на цю ж тему