У Норвегії почали ховати жертв нападів

Перший похорон у Норвегії Копирайт изображения Reuters
Image caption Першою з жертв поховали 18-тирічну Бано Рашид

У Норвегії відбулися перші похорони жертв двох нападів 22 липня - тиждень по тому, як унаслідок вибуху в столиці Осло та нападу на острові Утоя неподалік норвезької столиці загинули 76 людей.

Державні лідери взяли участь у поминальній службі в Осло, яку організувало молодіжне крило Робітничої партії Норвегії.

Прем'єр-міністр країни Єнс Столтенберг назвав загиблих героями і сказав, що відповіддю норвезького суспільства на напади 22 липня буде "ще більше демократії".

Поминальна церемонія відбувається в день, коли поліція проводить другий допит винуватця обох нападів Андерса Берінга Брейвіка.

Першими з убитих норвежців похоронили Бано Рашид, якій було 18 років, і 19-тирічного Ісмаїла Хаджи Ахмеда. Обоє підлітків були в числі 68 людей, переважно активістів молодіжного крила Робітничої партії, застрелених екстремістом Брейвіком минулої п'ятниці. Ще восьмеро загинули у вибуху потужної бомби в Осло.

Дивитися фоторепортаж про напади в Норвегії

Пан Столтенберг був присутній на поминальній відправі в Осло з більшістю складу уряду Норвегії. Він відзначив тиждень від часу найбільшого кровопролиття в повоєнній історії Норвегії тезою про незворотність демократичного шляху: "Нас не вдасться примусити мовчати шоком чи залякуваннями. Мужність, яку продемонструвала ця молодь, передається іншим. Ми відповімо на ненависть любов'ю".

Щоби підкреслити національну єдність норвежців, Єнс Столтенберг відвідав також мечеть.

Поліція заявила, що опізнано вже всі тіла вбитих, а імена останніх з опізнаних жертв буде оприлюднено згодом. Досі названо лише 41 загиблого від рук екстреміста, бо влада дотримується ретельних процедур опізнання.

Більшість убитих - підлітки, наймолодшій із яких, Шерідін Свебакк-Бон, всього 14 років.

Також у п'ятницю поліція вдруге допитує Андерса Берінга Брейвіка, який визнав провину за криваву бійню на острові Утоя і бомбовий напад в Осло.

Він вважає себе борцем проти поширення Ісламу в країнах Західної Європи.

Новини на цю ж тему