Інтелігенція просить закрити справу проти Тимошенко

Тимошенко у суді Копирайт изображения UNIAN

Представники української інтелігенції, серед яких - відомі письменники та громадські діячі, закликали закрити кримінальні справи проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка і звільнити їх з-під варти.

"Справа Юлії Тимошенко стосується кожного із нас. Тут і тепер – Рубікон. Якщо влада його перейде, вже завтра судитимуть багатьох із нас", - ідеться у зверненні до влади.

Як повідомив Дмитро Павличко, листа підписали, зокрема, Іван Дзюба, Юрій Андрухович, Василь Шкляр, Юрій Щербак, Юрій Мушкетик, Сергій Жадан, Левко Лук'яненко, Сергій Грабовський, Мирослав Попович, Микола Рябчук, Михайло Слабошпицький, Валерій Шевчук, Олег Чорногуз, Анатолій Дімаров, Богдан Горинь, Лариса Денисенко та інші.

Автори звернення вказують, що перші тижні судового процесу показали, що "нічого спільного із правосуддям він не має".

"Це не суд і навіть не судилище. Це фарс, в останньому акті якого мають ув’язнити Юлію Тимошенко – і не як людину, а як опозицію, як наразі найпотужнішу фігуру, яка протистоїть режиму і його планам", - заявив Дмитро Павличко.

Автори звернення називають суд на Тимошенко "розправою" і вважають, що ця "розправа відкриє шлях до сотень тисяч інших таких розправ над усіма політично неугодними режиму, над пенсіонерами і малим бізнесом, над активною молоддю, над усіма, хто проти сповзання країни до стану феодально-кримінальної олігархії та проти нищення української національної ідентичності", - йдеться у листі.

Окрім того, у ньому містяться вимоги до влади відновити свободу слова, відмінити цензуру новин на телебаченні, провести наступного року чесні парламентські вибори на основі чинного закону, "а не виписаного під потреби однієї партії".

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі письменник і громадський діяч Юрій Щербак, відповідаючи на запитання про те, чи не буде відкритий лист сприйнятий як спроба тиску на суд, сказав про суспільну вагу звернення.

"Такі звернення мають велику вагу для усіх нас, оскільки голос громадськості має лунати. Почалися дуже небезпечні процеси, які можуть завести країну дуже далеко. Звісно, я не дуже вірю, що наше звернення матиме значний вплив на владу, але головне - щоб суспільство не мовчало, не було байдужим", - сказав Юрій Щербак.

Тим часом у Печерському суді продовжується заслуховування свідків у справі, за якою звинувачують Юлію Тимошенко, зокрема, Олега Дубини, голови державної компанії "Нафтогаз України" у часи прем'єрства Юлії Тимошенко.

Цього дня викликали на допит також екс-президента Віктора Ющенка, однак його прес-служба повідомила, що він перебуває на відпочинку до 15 серпня.

Судовий розгляд справи Тимошенко отримав великий резонанс і за межами України: ціла низка європейських видань пишуть про перебіг суду, а тижневик Economist називає цей суд випробуванням і для нинішньої влади України та особисто президента Януковича.

Новини на цю ж тему