У США відклали ключове голосування

У США відклали голосування по ключовому законопроекту, підготовленому республіканцями, щодо скорочення видатків та збільшення верхньої межі державного боргу.

Копирайт изображения AFP
Image caption Зростання державного боргу США можна наживо спостерігати в Нью-Йорку

Якщо до 2-го серпня верхню планку не піднімуть, то міністерство фінансів США буде змушене оголосити так званий "технічний дефолт". Тобто, за законом, мінфін більше не зможе позичати гроші. Чим Україні загрожує американський дефолт - тут.

Голосування в Конгресі відклали через запеклі суперечки навколо документу. Той план, найімовірніше, не підтримають у Сенаті, де демократи мають більшість, а Білий Дім попереджає, що може накласти вето.

Голосування спочатку відкладали, а згодом взагалі перенесли. Деякі республіканці, серед них і прихильники консервативного Руху за бостонське чаювання, вважають, що документ передбачає недостатнє скорочення державних витрат.

Тим часом голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард попереджає, що непідняття верхньої планки боргу у США може вплинути на американську валюту.

"Один з можливих наслідків це зменшення використання долара як ключової валюти та падіння довіри людей до долара", - сказала вона.

Законопроект, запропонований республіканцями, передбачає скорочення бюджетного дефіциту у США майже на трильйон доларів упродовж 10 років, а також підняття верхньої межі державного боргу на 900 мільярдів.

Натомість, президент Барак Обама підтримує інший план, який передбачає скорочення дефіциту на 2,2 трильйони доларів та підняття верхньої межі боргу на 2,7 трильйони. Але за нього відмовляються голосувати республіканці.

Аналітики вважають найімовірнішим способом розв’язання кризи – ухвалення компромісного документу в останній момент, якому передуватимуть бурхливі обговорення упродовж вихідних.

В останні десятиріччя підняття верхньої межі державного боргу перетворилося у США на рутину, але цьогоріч нещодавно обрані республіканці наполегливо вимагають скоротити державний бюджет в обмін на підняття планки. Ускладнює ситуацію також і те, що наступного року у США пройдуть президентські вибори, а отже, обидві партії вже готуються до запеклої боротьби.

Новини на цю ж тему