31 липня - день жалоби через аварії на шахтах

Президент Віктор Янукович оголосив 31 липня днем жалоби за гірниками, які загинули на шахтах Донеччини та Луганщини минулої п’ятниці.

Копирайт изображения AP
Image caption Українські шахти називають одними з найнебезпечніших у світі

Кількість шахтарів, що загинули на шахтах у Луганській та Донецькій областях, зростає. На вечір суботи, 30 липня, встановлено загибель 24 шахтарів внаслідок вибуху на шахті "Суходольська-Східна". Ще восьмеро стали жертвами обвалу надшахтної споруди у Макіївці Донецької області.

В епіцентрі вибуху і під завалами рятувальники продовжують пошуки людей, однак надій знайти живих вкрай мало.

На місці вибуху на "Суходольській-Східній" працює робоча група під керівництвом міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка.

У Держгірпромнагляді також сказали, що всього на момент аварії в шахті було 252 особи, у небезпечній зоні - 28 гірників.

Керівництво компанії "Краснодонвугілля", якій належить шахта, заявило, що виплатить родинам загиблих по мільйону гривень компенсації.

"Краснодонвугілля" є одним із найбільших в Україні виробників вугілля.

Шахта "Суходільська-Східна" працює з 1980 року, минулого тижня на ній сталася пожежа, але ніхто не постраждав.

4 аварії за тиждень

Разом із п'ятничними подіями кількість аварій на українських шахтах лише за останній тиждень сягнула чотирьох.

У вівторок вибух на шахті стався у Донецькій області. У селі Родинське Красноармійського району на шахті "Родинська" обвалилася порода. Тоді загинули троє людей.

А у ніч проти суботи на шахті "Степова" у місті Первомайськ Дніпропетровської області спалахнув метан та зайнялося вугілля. Ніхто не постраждав.

Найгірший вибух з 2007

Аварія на шахті в Суходільську стала найгіршою з 2007 року, коли на шахті імені Засядька на Донеччині внаслідок трьох вибухів загинули більше 100 людей.

Найгірша аварія в історії шахти "Суходільська-Східна" сталася у 1992 році, тоді загинули близько 60 шахтарів.

Як припускають, аварії на українських шахтах спричиняють брак необхідного нового обладнання, а також недостатні стандарти безпеки. Іноземні ЗМІ називають українські вугільні шахти одними з найнебезпечніших у світі. Цю тему обговорюють на форумі Бі-Бі-Сі.

Керівництво "Краснодонвугілля" наполягає, що приділяє особливу увагу техніці безпеки на своїх шахтах, постійно оновлюючи обладнання.

Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників, називає шахту "Суходільська-Східна" однією з найнебезпечніших в Україні через скупчення метану.