Брейвік каже, що планував атакувати більше цілей

Копирайт изображения Getty
Image caption У суботу в соборі у центрі Осло концерт на вшанування пам'яті загиблих 22 липня

Норвезька поліція підтвердила, що Андерс Брейвік, який вчинив бійню на острові Утойя та влаштував вибухи в центрі Осло, мав наміри атакувати і інші цілі. Під час допиту Брейвік зізнався у цьому, але поліція поки не підтверджує, що цілями обвинуваченого був королівський палац і штаб-квартира правлячої в Норвегії Робочої партії.

"Він хотів здійснити більше атак, ми це знаємо. Але хотів він це зробити того самого дня чи в інший час - ми точно не знаємо", - твердить Паал-Фредерік Хйорт Краби, поліцейський слідчий, який розмовляв з Брейвіком.

Досі невідомо чи Брейвік діяв самостійно, чи мав спільників, про що він заявляв після свого арешту.

Крім того він твердив, що тяжко працював, аби назбирати гроші для всіх своїх атак.

Хйорт Краби також повідомив, що Брейвік повністю співпрацює з поліцією і спокійно відповідає на всі питання.

Раніше прем’єр-міністр Норвегії Йенс Столтенберг заявив, що ніхто не піддає сумніву компетентність уповноважених правоохоронних органів, проте спеціальна комісія дозволить мати ширший контекст вибухів в Осло та бійні на острові Утойя минулої п’ятниці.

Пан Столтенберг заявив, що незалежне розслідування потрібно ще й тому, що "відбувся напад на Норвегію як державу". Він також підкреслив, що ці події не змусять норвезьке суспільство відмовитися від традиційної відкритості, демократичності та толерантності.

Проти Брейвіка висунуто звинувачення у тероризмі та злочині проти людяності, за яке його можуть засудити до позбавлення волі на 30 років.