Азаров: нам не треба вугілля такою ціною

Голова Кабінету Міністрів України Микола Азаров обіцяє особисто контролювати надходження допомоги сім’ям загиблих шахтарів у Суходольську Луганської області.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Уряд обіцяє посилити безпеку у вугільній галузі

"Гроші вже прийшли на розрахунковий рахунок казначейства, виділені з Резервного фонду на надання допомоги потерпілим, включаючи вирішення усіх питань, які у цих сім'ях є. Я це питання візьму під особистий контроль і думаю, що у найкоротші терміни ми всі ці питання вирішимо",- сказав прем'єр-міністр.

Сімом сім’ям загиблих обласна держадміністрація планує виділити земельні ділянки.

Глава обласної держадміністрації Володимир Пристюк повідомив, що у сім’ях шахтарів, які загинули, залишилося 28 дітей із них 13 – неповнолітні. Їх буде відправлено на оздоровлення за кошти місцевої влади.

"Ми розуміємо, що втрата близької людини непоправна, але обіцяємо зробити все, що від нас залежить, щоб полегшити цю втрату", - сказав керівник області.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко повідомив, що розслідування причин аварії на шахті "Суходільська-Східна" буде проведено у найкоротші терміни. У понеділок, 1 серпня, він пообіцяв оприлюднити попередні висновки урядової комісії.

3 серпня засідання Кабінету Міністрів буде присвячене питанням безпеки роботи у вугільній галузі.

"Вугілля для нас - це стратегічний товар, особливо в умовах таких високих цін на нафту та газ. Проте нам вугілля потрібне не такою ціною. І тому нам необхідно зробити цю важку, самовіддану професію безпечнішою. І тут роботу уряд значно посилить", - заявив, перебуваючи на шахті "Суходільська-Східна", прем'єр Микола Азаров.

Загальна кількість загиблих у Луганській і Донецькій областях внаслідок аварій на шахтах – 37 осіб.

Внаслідок вибуху метану на шахті "Суходільська-Східна” загинуло 26 гірників. Двоє постраждалих перебувають у реанімації і їхній стан лікарі оціюють як тяжкий. На шахті імені Бажанова у Макіївці Донецької області загинуло 11 людей, з-під завалів рятувальники дістали тіла усіх загиблих.

31 липня в Україні оголошено Днем трауру за загиблими.