Танки штурмують опозиційне місто Хама у Сирії

У Сирії урядові війська штурмують місто Хама. Загинуло щонайменше 45 осіб, - твердять правозахисники.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Минулої п'ятниці у центрі Хами - багатотисячні протести

Лікари говорять про хаос в шпиталях. Медики підтвердили смерть 24 людей.

Як повідомляє Reuters з посиланням на місцевих жителів, танки входять у місто з чотирьох сторін, ведучи інтенсивну безладну стрілянину.

Хама - один із центрів антиурядових виступів, учасники яких вимагають відставки президента Башара Асада. Це четверте за кількістю мешканців місто Сирії, його населення перевищує 600 тисяч. Урядові війська були направлені до Хами ще кілька тижнів тому, проте досі вони не штурмували центральну частину міста, обмежуючись проведенням арештів у передмістях.

Оглядачі кажуть, що цим нападом армія показує, що не дозволить проводити широкомасштабні протести перед Рамаданом. Прогнозується, що під час Рамадану кількість учасників протестів може зрости.

Протести проти режиму президента Башара Асада тривають з середини березня. Учасники протестів твердять, що за цей час було вбито 1500 мітингувальників і 350 працівників служб безпеки.

8 липня Хаму відвідали посли США та Франції в Сирії. Після цього візиту офіційний Дамаск звинуватив США і Францію у втручанні у внутрішні справи держави, а на посольства цих країн в столиці Сирії напали прихильники Башара Асада.

Наприкінці березня цього року хвиля антиурядових виступів на Близькому Сході докотилася до Сирії. Президент країни Башар Асад до цього заявляв, що його країна убезпечена від революцій.

Коли почалися протести, влада жорстоко розігнала демострантів, а потім пообіцяла реформи.

19 квітня уряд країни заборонив проведення будь-яких демонстрацій у країні. До липня кількість жертв через сутички демонстрантів із поліцією досягли півтори тисячі людей. Повідомляють також, що загинуло близько 350 співробітників служб безпеки.

Близько 12 тисяч демонстрантів було арештовано, близько трьох тисяч - вважаються зниклими безвісти.

Оглядачі нагадують, що у 1982 році в Хамі відбулося повстання проти режиму Хафеза Асада, батька нинішнього президента Сирії. Під час придушення повстання загинуло близько 20 тисяч осіб.