Аварію в Макіївці міг спричинити неякісний бетон

Причиною аварії на шахті ім. Бажанова в Макіївці може бути неякісний бетон. Про це повідомив генеральний директор "Макіїввугілля" Станіслав Толчин.

Копирайт изображения Unian
Image caption Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що на відновлення роботи шахти ім. Бажанова потрібно щонайменше півтора роки

"Проби бетону, який містився в основі баштового копру не відповідають стандартам. Це одна з причин, міцність бетону набагато нижча, ніж має бути", - твердить пан Толчин.

Остаточну причину аварії на шахті має з'ясувати урядова комісія, яка має представити свій висновок, за словами Станіслава Толична, "десь впродовж двох тижнів".

Генеральний директор "Макіїввугілля" розповідає, що близько 60 років тому, коли зводився копер, були інші норми якості бетону.

"У 50-ті роки ХХ століття, коли зводили цей копер, ще не було норм, які б регулювали якість бетону і технічних можливостей проведення відповідних експертиз", - каже пан Толчин і додає, що тоді все робилося без спеціальних підрахунків.

Пізніше, у 70-ті роки копер шведського виробництва був замінений на радянський аналог, який був у три рази тяжчий і міцніший.

Водночас, гендиректор "Макіїввугілля" каже, що всі права і дозволи на експлуатацію цього копру у шахти були.

Азаров: є питання до керівництва шахти

Після аварії в Макіївці міністерство надзвичайних ситуацій та міністерство енергетики і вугільної промисловості України заявили, що до 1 жовтня проведуть спільну перевірку стану шахтних баштових копрів та стаціонарних підйомних установок. Подробиці тут.

Прем'єр-міністр Микола Азаров, перебуваючи в неділю на шахті в Макіївці, сказав, що стан копра був незадовільний.

"Не хочу передувати думці експертів, але огляд аварії показав, що технічний стан копра, його нижньої частини, був нижчим за критичні можливості", - сказав глава уряду. Він також припустив, що аварію могла спричинити "халатність".

"Прості люди, шахтарі, не могли оцінити рівень небезпеки. Виникає питання, чому в технічного керівництва шахти не виникло недовіри до цієї конструкції, яка споруджена дуже давно, в 60-х роках минулого століття", - заявив пан Азаров.

Працівники шахти, де сталася аварія, також розповідають про порушення техніки безпеки. Детальніше тут.

29 липня в результаті завалу копру на шахті загинуло 11 гірників і 4 були доправлені у лікарні.

Раніше у місті Суходільськ на Луганщині стався вибух на шахті "Суходільська-Східна". Там загинуло 26 гірників.

31 липня в Україні було оголошено Днем жалоби за загиблими.

Новини на цю ж тему