Військо в Сирії штурмує повстанців

У Сирії військові колони підходять до центру міста Хама, продовжуючи наступ, внаслідок якого загинули десятки людей.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Ці кадри поширили соціальні мережі, агентство Reuters наголошує, що не гарантує їхньої автентичності

Мешканці міста розповіли Бі-Бі-Сі, що багато людей перед приходом війська втекли до навколишніх селищ.

У понеділок сирійські сили безпеки придушували протести і демонстрації в багатьох містах країни відразу після вечірніх молебнів першого дня Рамадану.

Колони танків обстріляли місто Хама. За словами правозахисників, унаслідок насильства в Сирії за минулі два дні загинули 140 людей - переважно, в місті Хама.

Позаяк влада Сирії не впускає до країни міжнародну пресу, підтвердити цю інформацію з незалежних джерел неможливо. Кадри кривавих подій у Сирії поширюються через Інтернет і соціальні мережі.

Міжнародний тиск

Рада безпеки ООН, яка обговорює кризу в Сирії в закритому режимі, поновить засідання в пошуках спільної позиції.

Досі Росія відмовлялася підтримати резолюцію ООН із осудом насильства в Сирії, але дала зрозуміти, що готова проголосувати за м'якше формулювання резолюції Ради безпеки.

Європейський Союз оголосив низку санкцій проти верхівки режиму президента Асада, а Італія відкликала з Дамаска свого посла на "термінові консультації" щодо жорстокого придушення опонентів влади в Сирії.

Уряд Сирії, зі свого боку, каже, що на громадян і вояків нападають "озброєні банди", яких підтримують певні іноземні держави.

Війна з власним населенням

Копирайт изображения Reuters
Image caption Так виглядали протести на вулицях міста до початку урядової кампанії

У вівторок урядове військо вийшло на позиції з прицілом на центр міста Хама, - кажуть місцеві мешканці. Наступ на місто відновився у понеділок ввечері, коли танки обстрілювали цивільні цілі: лікарню і житлові райони.

Базований у Хамі правозахисник Амар Хамаві сказав агентству AP, що на власні очі бачив, як в одному з районів влада розмістила вісім танків і кілька бронетранспортерів. За його словами, бойові підкріплення прибули також у східні райони міста.

Хоча кадри з пересуванням бронетехніки поширюються в світі через соціальні мережі, державне телебачення Сирії показує власні записи, також зроблені мобільними телефонами. На цих кадрах видно частину демонстрантів з пістолетами, палицями, ножами, хтось перев'язаний стрічками з патронами, у когось у руках - гвинтівка.

Як каже кореспондентка Бі-Бі-Сі в регіоні Ліна Сінджаб, обидві сторони кризи в Сирії рішуче налаштовані на продовження своїх стратегічних курсів: "Демонстранти будуть і далі виходити на вулиці, а режим буде і далі розганяти їх із застосуванням сили".

Без припинення насильницьких дій уряду, за словами кореспондентки, важко уявити вирішення кризи.

Новини на цю ж тему