Конгрес США схвалив законопроект про держборг

Очікується, що у вівторок цей законопроект має підтримати Сенат та підпише президент США Барак Обама.

Копирайт изображения AP
Image caption Лідер демократичної більшості у Сенаті Гаррі Рід запевняє, що цого разу законопроект про держборг буде підтримано верхньою палатою Конгресу

"За" законопроект, що збільшує граничні розміри державного боргу Сполучених Штатів і дозволяє уникнути дефолту, проголосували 269 конгресменів проти 161.

Згідно із законопроектом, державний борг США буде збільшено на 2,4 трильйонів доларів при нинішньому рівні у 14,3 трильйонів доларів. При цьому відбудеться скорочення видатків бюджету на 2,1 трильйонів впродовж наступних 10 років без підвищення податків.

Конгрес намагається знайти компроміс у питанні підвищення рівня державного боргу вже понад місяць.

Про розпал пристрастей довкола законопроекту говорять навіть результати останнього голосування: голоси демократів розділилися навпіл - 95 конгресменів від правлячої Демократичної партії були "за" законопроект, і стільки ж - проти, оскільки скорочення державних видатків, на чому наполягали республіканці, підриває довіру виборців до демократів.

Нижня палата американського Конгресу, контрольована республіканцями, вже подавала до Сенату ухвалений законопроект про держборг, проте Сенат, де більшість мають демократи, відкинув його.

Тепер лідер демократичної більшості у Сенаті Гаррі Рід каже, що Сенат має підтримати компромісний законопроект, а голосування має відбутися о півдні за місцевим часом (19.00 за Києвом).

Гарантій результатів голосування немає, проте вважається, що ключовим, все ж таки, було голосування у нижній палаті, де більшість мають республіканці, тоді як Сенат, лояльний до нинішньої президентської адміністрації, має підтримати законопроект.

Відтак, голосування відбудеться лише за 12 годин до того, як США мали б оголосити перший за свою історію дефолт, тобто, неспроможність вчасно обслуговувати державні зобов’язання.

Утім, навіть уникнення дефолту не дає відповіді на всі проблемні питання американської економіки та її впливу на світову економіку - вважають оглядачі. Подробиці тут