Італія постала на порозі фінансової кризи

У Люксембурзі розпочалися кризові переговори між Італією і ЄС на тлі поновлення побоювань про те, що боргова криза може поширитися на третю за величиною економіку ЄС - Італію.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Міністр фінансів Італії Джуліо Тремонті та голова Єврозони Жан Клод Юнкер на зустрічі в Люксембурзі

Міністр фінансів Італії Джуліо Тремонті зустрічається з головою ради міністрів фінансів країн єврозони Жаном-Клодом Юнкером після того, як італійський уряд був змушений заплатити рекордно високі проценти для отримання кредиту від приватних інвесторів.

Також у середу прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі звернеться до парламенту з доповіддю про економічну ситуацію в країні.

Менше, ніж два тижні тому Греція отримала другий пакет фінансової допомоги від ЄС і МВФ, серед завдань якого було також попередження поширення фінансової кризи на інші країни.

Раніше Португалія та Ірландія також отримали фінансову допомогу для того, щоб вирішити свої боргові зобов'язання.

Італії вдалося уникнути проблем з боргами, незважаючи на найбільший борг у порівняння до ВВП у Єврозоні - 120%.

Економіка Італії вдвічі більша, ніж Греції, Португалії та Ірландії разом узятих. Оглядачі кажуть, що сума пакету фінансової допомоги Італії буде така велика, що ЄС просто не зможе собі це дозволити.

Питання боргових зобов'язань Італії стало на порядку денному у країні через політичні проблеми.

Минулого місяця парламент Італії ухвалив заходи економії, однак тепер з-поміж експертів виникають сумніви, чи зможе уряд здійснити ці скорочення.

"Незважаючи на численну кількість спроб, європейські чиновники не зробили достатньо для того, щоб перебороти скептицизм на ринку цінних паперів, і виглядає, що борговій кризі ще далеко до закінчення", - твердить економіст Джульєт Теннант.

Новини на цю ж тему