Одне фото зробило книгу бестселлером

Фото британського підлітка, звинувачуваного у зв’язках із хакерами, стало кращою рекламою книзі, яку він тримав в руках, виходячи із зали суду.

Копирайт изображения AFP
Image caption Одне фото Джейка Девіса із книгою - і вона продається, мов гарячі пиріжки

Репортери провідних британських видань, зокрема, Times та Indeрendent, сфотографували не тільки самого Джейка Девіса, але і книгу, що він тримав у руках - "Вільні радикали: таємниця анархії у науці".

Впродовж двох діб після цього книга Майкла Брука подолала 2627 позицій у рейтингу інтернет-магазину Amazon, увійшовши до списку бестселлерів.

Автор книги, коментуючи ці події, заявив, що "це є такою рекламою, яку не купиш за гроші". Він також заявив, що для нього не було несподіванкою, що Джейк Девіс читав його книгу, проте він назвав "цікавим" те, як свідомо підліток привернув увагу журналістів до книги.

Утім, оглядачі відзначають, що це вже не перший випадок, коли книга в руках відомої людини привертає увагу суспільства.

По тому, як Періс Хілтон з’явилася на публіці із примірником The power of Now, продажі книги на сайті Amazon підскочили одразу на 5000 позицій, а сама книга увійшла у 200 бестселлерів.

Такого ж ефекту домігся і Воррен Баффет, регулярно цитуючи "Як завойовувати друзів та впливати на людей" Дейла Карнегі і стверджуючи, що ця книга "змінила його життя".

Звісно, логічно очікувати, що до порад мультимільярдера дослухаються, але уявити, що фото підлітка із книгою може мати такий самий ефект, було б досить важко, якби не історія із Джейком Девісом.

Утім, "Вільні радикали" лише нещодавно вийшли друком. Ще більш показовою виглядає історія із Skinny Bitch, яка пролежала на полицях книгарень близько півтора року, аж поки світ не побачив її на фото із Вікторію Бекхем. Після цього книга навіть увійшла до списку бестселлерів New York Times.

Утім, у цій історії із популяризацією книжок через фото знаменитостей є і винятки: нічого не змінилося у масштабах продажів "Небажані друзі: як жінці запобігти стосункам із ускладненнями" по тому, як у пресі з’явилися фото Ліндсі Лохан із цією книжкою одразу ж після її розриву із Самантою Ронсон.