Сирійська опозиція відкинула указ Асада

Антиурядові активісти в Сирії відкинули указ президента Башара Асада про повернення багатопартійної системи, який дозволяє створювати опозиційні партії.

Копирайт изображения Getty

"Документ, який описує процедуру загальних виборів в Сирії, мав на меті відволікти увагу правозахисників від насильства та репресій проти громадян країни з боку влади", - твердить один з активістів в інтерв'ю Бі-Бі-Сі.

Згідно з повідомленнями з Хами, від нападу сирійської армії загинули десятки мирних мешканців.

Франція заявляє, що наполягатиме на подальших діях з боку Ради Безпеки ООН, якщо вбивства продовжуватимуться.

Правляча партія "Баас" мала монополію на владу з 1963 року. Головною вимогою учасників протесту було припинити систему однопартійності в Сирії.

Уряд схвалив законопроект про багатопартійність 24 липня, однак після указу президента він набирає чинності негайно.

"Це майже провокація. Ми хочемо, щоб було припинено насильство проти мирного населення, яке просто захищає свої права", - твердить Ален Жюппе, міністр закордонних справ Франції.

Правозахисники твердять, що за останні п'ять днів від наступу сирійської армії загинуло щонайменше 150 людей, переважно у Хамі. Загалом, як вважають, число жертв мирного населення з березня становить понад 1600 осіб.

Антиурядові активісти твердять, що лише у середу загинуло більше 30 людей.

Один із місцевих мешканців, якому вдалося втекти з центру міста розповів Бі-Бі-Сі, що це виглядало "так само, як поле бою ... як у Секторі Ґаза. Як села в Іраку, коли армія США здійснювала там наступ. Ось як це виглядало".

Він розповідав, що армія стріляла з гармат по будівлях, а снайпери стріляли у всіх, кого бачили на вулицях.

Антиурядові протести у Сирії розпочалися у березні після повстань у Тунісі і Єгипті.

Президент Башар Асад звинувачує у нинішньому насильстві "збройні злочинні угруповання", які діють за підтримки, за його словами, якихось закордонних сил.

У середу Рада Безпеки ООН засудила уряд Сирії за жорстоке застосування сили проти демонстрантів і закликала негайно припинити насильство.

Новини на цю ж тему