Арешт Тимошенко і реакція на нього

Тимошенко Копирайт изображения AP
Image caption Тимошенко заарештували в залі суду

Після арешту Юлії Тимошенко її прибічники закликають усіх небайдужих виходити на Майдан. Незалежно від того, станеться це чи ні, експерти впевнені, що влада підірвала довіру до себе і судової системи. ВВС.ua запитує про варіанти подальшого розвитку подій політиків і експертів.

Сергій Власенко, захисник Юлії Тимошенко:

Ситуація є цілковито абсурдною з правової точки зору. Суддя Родіон Кірєєв назвав підставою для зміни запобіжного заходу те, що Юлія Тимошенко запізнилася на судове засідання на 15 хвилин. Хоча досі вона жодного разу не запізнювалася і не пропускала засідань.

Окрім того, всупереч рішенню Європейського суду з прав людини у справі "Марченко проти України" українські суди і далі, застосовуючи такий запобіжний захід, як утримання під вартою, не встановллюють терміну такого перебування. Тому ми використовуватимемо передусім усі можливі юридичні засоби, щоб звільнити Юлію Тимошенко з-під арешту.

Андрій Сенченко, народний депутат від БЮТ:

На мій погляд, влада своїми діями підписала собі вирок . Всі нормальні люди мають на це відреагувати. Те, що відбуватиметься далі – це просто початок революції.

Питання не в тому, які опозиційні сили об’єднаються. Ми маємо вирішити – ми хочемо жити при диктатурі чи в демократичній Україні? Якщо в демократичній країні, тоді ми маємо об’єднатися всі - і політики, і аполітичні громадяни, які просто хочуть жити нормальній країні і людських умовах.

Святослав Піскун, нардеп від Партії регіонів:

Суддя приймає рішення на підставі зібраних доказів. Я думаю, що суддя прийняв рішення, згодно тієї ситуації, яка виникла у суді. Чи добре це, чи ні – це вирішувати суду.

У нас судова влада незалежна. Приймає рішення суд, якщо щось не так, приймає рішення суд вищої інстанції. Тому треба сподіватись, що суд прийняв законне рішення. Якщо ні, то суд вищої інстанції його поправить.

Віктор Чумак, голова Інституту публічної політики:

Показова неповага до самого суду так чи інакше підриває довіру до правосуддя, а в тому вигляді, як її подає Юлія Тимошенко, то вона ще збільшує це в рази.

Наслідки можуть бути негативні саме для влади. Тому що владу попереджали, що такі дії по відношенню до опозиції будуть мати негативні наслідки з точки зору зовнішньополітичних зв’язків, а особливо з Заходом.

Влада буде показувати, що це рішення ухвалив суд, виходячи з поведінки Тимошенко. А з Тимошенко буде торг для того, щоб змінити потім запобіжний захід або випустити її з-під арешту. Такий торг буде відбуватися за зміну поведінки Тимошенко в суді.

Те, що це буде сприйматися більшістю громадян як політична репресія – це абсолютно можливо. Навіть тими людьми, які ставили під сумнів можливість політичних репресій влади по відношенню до Тимошенко.

Я не можу прогнозувати, що будуть протести. Я думаю, що цей протест, який на сьогоднішній день є під судом, цим і обмежиться. Навряд чи зараз когось можна вивести на вулиці. … Немає того рівня довіри до політики, політиків взагалі будь-яких, в тому числі і до Тимошенко.