Єгипет непокоять дощі в Україні

Впливове американське видання The Wall Street Journal пише про те, що сильні зливи в Україні та їхній вплив на врожай загрожують зростанням цін на харчі у таких країнах, як наприклад, Єгипет.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Україна є одним зі світових лідерів за експортом пшениці

Автор статті Неена Рай пише, що опади псують зерно, яке, в результаті, піде на годування худоби, а не людей. Видання цитує український аналітиків, які припускають, що цьогоріч як комбікорм експортують близько 5 мільйонів тонн пшениці, хоча минулого року Україна експортувала як комбікорм трохи більш ніж 1,6 мільйони тонн пшениці.

При цьому, автор статті зауважує, що це не вплине на задоволення потреб внутрішнього споживача в Україні, а натомість, може позначитися на країнах-імпортерах зерна. Одним із лідерів за рівнем закупівель є Єгипет. Видання нагадує, що у 2008 році Каїр заблокував постачання українського зерна через застереження з приводу його якості, але вже зараз розглядає можливість поновити імпорт, але з ретельнішим контролем.

Україну називають серед 6 найбільших у світі експортерів пшениці. Wall Street Journal з посиланням на прогноз "АПК-Інформ" пише, що цього року Україна може експортувати близько 8 мільйонів тонн пшениці. При цьому газета звертає увагу на те, що одним з конкурентів України у цій галузі є Росія, яка лише виграє він послаблення конкуренції і поверне собі титул найпершого експортера.

Україна пропонує ООН світовий резерв

Натомість, міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк каже, що при нинішніх темпах агровиробництва Україна може "позиціонувати себе як одного з лідерів на зернових зовнішніх ринках".

Крім того, за його словами, Україна запропонувала ООН створити на своїй території світовий продовольчий резерв зерна і готова частково забезпечити його формування.

"Ми готові забезпечити формування такого резерву в обсязі 10-12 мільйонів тонн продовольчого зерна. І ми готові його якісно зберегти і виконати інтервенції у разі прийняття відповідних рішень ООН", - сказав міністр.

За словами Присяжнюка, Україна станом на початок серпня зібрала на 8 мільйонів тонн більше зерна, ніж торік. Він також наголосив, що до 60% цього зерна – високої якості.

У жовтні минулого року український уряд, попри критику зернових експортерів та міжнародної спільноти, запровадив квоти на експорт зерна. Наприкінці березня їх планували замінити на мито, але подовжили.

З першого липня від квот відмовилися, запровадивши замість них експортне мито. Скасування квот привітали учасники українського агроринку, так само як і низка аналітиків. Зокрема, оглядачі британської Financial Times називали українські квоти на експорт зерна одним із факторів подорожчання харчів у світі. Детальніше тут.

Новини на цю ж тему