ООН засудила владу Сирії за насильство

Рада Безпеки ООН засудила уряд Сирії за жорстоке застосування сили проти демонстрантів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption На вулицях Хами танки

Рада Безпеки, до якої входять давні союзники Сирії, такі, як Росія, вперше чітко засудила сирійську владу.

Заяву ухвалили на фоні побоювань деяких членів, що будь-які дії можуть спричинити інтервенцію, на зразок тієї, що сталася у Лівії.

ООН заявила, що "засуджує поширені порушення прав людини і застосування сили проти цивільних владою Сирії".

Відповідальні за насильство, йдеться далі у заяві, повинні бути притягнутими до відповідальності.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку Барбара Плетт каже, що заява є менш рішучою, аніж хотіли європейські держави, але сильніша, аніж очікувалося, якщо взяти до увагу протидію щодо будь-якої реакції з боку деяких членів Ради Безпеки.

У заяві наголошується, що єдиним рішенням кризи може бути політичний процес, започаткований Сирією, що по суті виключає можливість інтервенції, каже кореспондент Бі-Бі-Сі.

Сусід Сирії Ліван, хоч і не заблокував ухвалення заяви, відмежував себе від її тексту після ухвалення - процедура, що востаннє застосовувалася десятки років тому.

Різанина

ООН ухвалила заяву в той час, як сирійська армія атакує місто Хама, центр опозиційних протестів, і лунають повідомлення про великі людські жертви.

Десятки людей, як вважають, були вбиті під час дій у Хамі. Жителі міста кажуть, що танки зараз пробиваються до площі Ассі (Оронт) - центру міста, в якому мешкають 800 тисяч людей.

За інформацією правозахисних груп у Сирії від початку загострення конфлікту у неділю було вбито щонайменше 140 людей, переважно у Хамі. Правозахисники також кажуть, що в цілому від початку заворушень у березні загинули понад 1600 цивільних сирійців.

Демонстранти заприсяглися протестувати щовечора під час священного для мусульман місяці Рамадан після нічних молитов.

Активісти розповіли агенції Франс-Пресс, що у східному місті Дейр аль-Зур протестують 50 тисяч людей, у Думі, що на північ від Дамаску, - 20 тисяч і 40 тисяч у місті Хомс.

Новини на цю ж тему