Європарламент занепокоєний арештом Тимошенко

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек висловлює занепокоєння у зв'язку з арештом колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Копирайт изображения AFP
Image caption Єжи Бузек вже озвучував своє занепокоєння політичному керівництву України

У заяві, текст якої оприлюднила агенція "Інтерфакс", пан Бузек каже, що обставини арешту викликають занепокоєння щодо того, чи не був він політично вмотивований.

"Контекст та умови викликають занепокоєння стосовно політичної мотивації цього рішення, а також щодо реалізаці верховенства права в Україні", - йдеться в заяві.

Пан Бузек також нагадав, що нещодавно вже висловлював занепокоєння "вибірковістю правосуддя" в Україні.

"Нещодавно я висловив своє занепокоєння політичному керівництву України з приводу очевидної вибірковості у порушенні кримінальної справи проти Тимошенко та інших колишніх міністрів попереднього уряду", - йдеться в заяві.

Депутат Європарламенту Маріо Давід у коментарі ЗМІ сказав, що Європейський Союз пильно стежитиме за розвитком подій навколо Юлії Тимошенко і припустив, що ця справа продемонструє, як в Україні працює судова система.

"Ми маємо бути впевнені, що ця справа допоможе нам визначити, є чи немає незалежність судів, і чи є верховенство права. Це те, що ми очікуємо від України, інакше навіть Угода про асоціацію буде поставлена під загрозу", - сказав Маріо Давід.

Раніше низка міжнародних організацій висловлювали занепокоєння тим, що вони називали застосуванням "вибіркового правосуддя" в Україні.

Натомість влада твердить, що справи порушені проти колишніх урядовців є частиною масштабної боротьби з корупцією, яка не має стосунку до їхніх політичних переконань.

Новини на цю ж тему