В Росії заарештували підозрюваного в теракті у дитсадку

В Росії заарештували підозрюваного у вибуху в дитячому садку в Комсомольську-на-Амурі, що стався 2 серпня. Тоді в руках 5-річної дівчинки вибухнула коробка, залишена на веранді садка.

Копирайт изображения AFP
Image caption Попри зусилля російських поліцейських та країна лишається однією з найнебезпечніших

Поряд із дитиною у момент вибуху перебували інші дорослі та діти. Постраждалу дівчинку доправили до шпиталю з опіками очей та рук. Згодом дитину перевели до клініки мікрохірургії ока в Хабаровську, лікарі кажуть, що зір у дівчинки збережеться.

Вже відомо, що це був саморобний вибуховий пристрій. Підозрюваного затримали у вівторок, але лише у п’ятницю заарештували. Відомо, що йому 26 років.

У зв’язку з інцидентом у тому дитячому садку звільнили трьох співробітників: сторожа та вихователя – за неналежне виконання своїх обов’язків, та медичного працівника – за некваліфіковану допомогу постраждалій дитині. Подробиці вибуху тут.

Росія – одна з найнебезпечніших країн у світі?

Згідно з новою доповіддю британської компанії Maplecroft, яка займається оцінками ризиків, Росія увійшла до двадцятки країн, де ймовірність терактів є "дуже високою", і посіла там 14-те місце.

Цьогоріч позиція Росії краща, ніж минулого року, коли вона була на 10 місці, але країна все одно лишається в зоні "високого ризику".

Лідером за ризиком терористичних актів у світі, на думку британських аналітиків, є Сомалі. На другому і третьому місцях - відповідно Пакистан та Ірак.

Загалом, всі країни, які входять до рейтингу Maplecroft, розподілені на 4 групи: дуже високий ризик терактів, високий ризик, середній і низький.

Україна входить до останньої групи так само, як і більшість країн Європи.

Єдина країна Західної Європи, яка потрапила до групи високого ризику – Греція.

Норвегія, попри теракти, що сталися 22 липня, посідає останню сходинку, тобто, на думку аналітиків, ризик терактів у тій країні найменший. Утім, аналітики формували свій рейтинг на основі даних до березня 2011 року.