Режим Сирії вбив понад 2000 людей - США

Уряд Сирії відповідальний за смерть понад 2000 людей під час придушення акцій протесту, заявила держсекретар США Гілларі Клінтон.

Заява пролунала по тому, як у наступі сирійського війська на осередок протестів - місто Хама - за минулі кілька днів, згідно з повідомленнями, загинули десятки людей.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Агентство Рейтер наголошує, що не гарантує автентичності фото, бо не має власного кореспондента в Сирії

Мешканці Хами кажуть, що по цивільних стріляють снайпери, їх обстрілюють танки, а в самому місті закінчуються ліки і харчі.

Учасники антиурядових протестів відкинули указ президента Асада, який дозволяє діяльність опозиційних партій після десятиріч однопартійної системи на чолі з партією баас.

Пані Клінтон повторила заяву про те, що в очах уряду США президент Асад втратив легітимність як лідер Сирії.

"Ми бачили, що режим Асада цього тижня продовжував і посилював збройний наступ проти власного народу. За нашими оцінками, уряд на даний момент відповідальний за понад 2000 смертей людей різного віку", - сказала держсекретар США і додала, що Вашингтон і його союзники вивчають, як посилити тиск на режим у Дамаску.

Згідно з оцінками правозахисників, від березня, коли в Сирії спалахнули протести проти режиму Асада, збройні сили вбили понад 1600 цивільних.

Щонайменше 150 людей убито від неділі, коли урядові війська активізували операції проти демонстрантів.

Сумна доля

Відколи в середу Рада безпеки ООН ухвалила заяву з осудом уряду президента Башара Асада за "поширені порушення прав людини і використання сили проти цивільного населення", міжнародна критика дій сирійської влади зросла.

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв сказав, що пана Асада чекає "сумна доля", якщо він терміново не впровадить реформи і не примириться з опозицією.

Країни ЄС розширили санкції проти Сирії, додавши нові прізвища до списку небажаних у Європі осіб, куди входять президент Асад і ще 34 представники його режиму, а також - компаній військового комплексу. ЄС однак не поширив санкції на нафтову галузь і банки.

Операція військових у місті Хама триває вже п'ятий день. У четвер танки увірвалися на центральну площу міста з начселенням 800 тисяч.

Учасники повстання кажуть, що в середу ввечері в Хамі було вбито до 30 людей. Зв'язок з містом майже розірвано, немає електропостачання чи води.

Один утікач із Хами розповів Бі-Бі-Сі, що місто нагадує "поле бою... місто в смузі Газа або селища в Іраку після вторгнення США".

Інший розповів, що "людей убивають просто на вулицях". Він сказав агентству АР: "Я на власні очі бачив, як танк переїхав хлопця на мотоциклі, який віз овочі".

Новини на цю ж тему