Суддя Кірєєв постановив арештувати Тимошенко

Суддя Печерського суду Києва Родіон Кірєєв ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу Юлії Тимошенко із підписки про невиїзд на арешт.

Копирайт изображения AFP
Image caption Тимошенко послуговується Твіттером, дописи в якому суддя Кірєєв прагне долучити до справи

З клопотанням арештувати екс-прем'єра цього дня знову звернулися представники державного обвинувачення. Вони наполягали на арешті, твердячи, що Юлія Тимошенко систематично порушує закон і не дотримується вимог судді під час судового засідання. Як сказав суддя, зокрема, Юлія Тимошенко "систематично" заважала проводити допит свідків.

Як передають інформаційні агентства, Юлія Тимошенко ще лишається в залі суду, вихід з суду заблокований.

До цього у залі суду сталися сутички між депутатами парламенту із фракції "Батьківщина" та правоохоронцями.

Раніше у суді продовжився допит свідків. Зокрема, цього дня свідчення давав голова уряду Микола Азаров.

Прем'єр-міністр назвав "зрадницькими" російсько-українські газові угоди 2009 року і сказав, що український уряд вивчає можливість розірвати ті угоди через суд.

Заява пана Азарова пролунала в Печерському райсуді Києва, куди прем'єр прийшов давати свідчення у справі проти своєї попередниці на посаді голови уряду Юлії Тимошенко.

Пан Азаров у супроводі охорони прийшов на засідання Печерського районного суду, де пані Тимошенко судять за "перевищення повноважень" під час підписання газових контрактів між державними компаніями "Нафтогаз" і "Газпром" у січні 2009 року.

Давати свідчення проти колишньої прем'єр-міністра до суду прийшов і міністр палива та енергетики Юрій Бойко, який 2009 року разом із більшістю представників нинішньої української влади перебував в опозиції.

"Важка артилерія"?

За словами прем'єр-міністра, умови газових угод із Росією не дозволяють їх розірвати в односторонньому порядку, а тому єдиний спосіб їх оскаржити - через суд, хоча Микола Азаров зазначив, що уряд ще не ухвалив такого рішення і шукатиме шляхів домовитися з Росією.

Пан Азаров дав зрозуміти, що невигідність газових угод для України була очевидна і для голови делегації Росії на тих переговорах: "Я кілька разів запитував Путіна, що вас спонукало укладати наперед невигідну угоду з Україною? Він мені відповів, що сам не розуміє цих причин, що про це доречно запитати самих українських діячів, як вони відстоюють інтереси України".

Мовне питання...

Микола Азаров давав свідчення російською, повідомив із зали суду кореспондент агентства Інтерфакс, а лідерка БЮТ вимагала перекладача на українську. "Я російською не розумію. Забезпечте мені перекладача із прем'єр-міністром України, який не вміє спілкуватися українською", - цитують Юлію Тимошенко кореспонденти.

Суддя Родіон Кірєєв, який головує на розгляді "газової справи", відмовився надавати перекладача на тій підставі, що свідки можуть послуговуватися тією мовою, якою їм зручно.

У відповідь на суперечку між нинішнім та колишнім українськими прем’єрами прокурор Лілія Фролова знову озвучила клопотання про зміну запобіжного заходу для Юлії Тимошенко на арешт. За словами пані Фролової, Тимошенко "зловживає своїми правами, постійно порушує порядок у судовій залі, перешкоджаючи встановленню істини".

Кілька міжнародних організацій засудили те, що вони називають вибірковим застосуванням правосудді в Україні, а ціла низка європейських видань присвятили репортажі процесові над Юлією Тимошенко, де відзначають безпорадність влади у спробах інкримінувати лідерці БЮТ перевищення повноважень.

Минулого тижня британський тижневик Economist писав, що процес Тимошенко дедалі більше скидається на фарс.

Новини на цю ж тему