Опозиція каже про суд і протести

Прихильники Юлії Тимошенко, арештованої в залі Печерського суду в п’ятницю, демонструють готовність продовжувати акцію на підтримку опозиційного лідера.

Однак підрозділи міліції, які патрулюють поблизу наметів з надписами "депутатська приймальня" та іменами депутатів, продовжують знаходитись на місці проведення акції.

Перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що рішення окружного адміністративного суду про заборону проведення зібрань біля Печерського суду оскаржили в Апеляційному суді.

Копирайт изображения AP
Image caption Міліціонери і прихильники Тимошенко провели поряд увесь день. Напруга не спадала...

В неділю поблизу табору прихильників Юлії Тимошенко з’явились також гасла, які вимагають продовження суду. Противники Тимошенко, які розташувались за огорожею на своїй частині тротуару на Хрещатику, від коментарів ухилялись. Від своїх опонентів по вуличній акції вони відрізнялись більш молодим, студентським віком.

В понеділок вранці слухання щодо "газової справи" в Печерському суді поновлюються.

Юлію Тимошенко мають привезти з Лук'янівського СІЗО.

Політики опозиційного до влади табору заявляють про те, що до суду прийдуть також ті, хто занепокоєний діями влади.

Депутат від блоку Юлії Тимошенко Наталія Королівська оголосила про те, що на підтримку Юлії Тимошенко зібрано сотні підписів депутатів і відомих громадських діячів.

Нових коментарів від представників влади з приводу ситуації навколо арешту Тимошенко не було.

Президент Віктор Янукович раніше неодноразово заявляв про те, що не втручається в правосуддя.

Представники Партії регіонів теж утримувалися від заяв.

Депутатські прийоми не згадували

До табору опозиції на Хрещатику було стягнуто більше міліції, зокрема спецназ.

Копирайт изображения AP
Image caption Представники опозиції кажуть, що міліція може демонтувати намети

Раніше представники силовиків твердили, що не будуть прибирати намети силовим шляхом.

Як було повідомлено, суд заборонив мітинги біля Печерського районного суду і Лук'янівського слідчого ізолятору у Києві, де зараз перебуває екс-прем'єр Юлія Тимошенко.

Акції протесту на Хрещатику і Майдані Незалежності заборонені з 7 по 31 серпня, а навколо Лук'янівського СІЗО -безстроково.

Представники партії "Батьківщина" одразу заявили, що рішення суду "як таке, що не відповідає Конституції та законом України про мирні зібрання громадян"підлягатиме оскарженню.

Близько сотні прихильників Юлії Тимошенко встановили кілька десятків наметів навпроти будівлі Печерського суду на знак свого протесту проти арешту колишнього прем'єра. На наметах висять таблички про те, що це приймальні народних депутатів.

Судової заборони на проведення прийомів громадян у наметах немає.

Біля наметів постійно перебуває близько сотні працівників міліції і спецназу.

Повідомляється, що поблизу суду стоїть спеціальна машина міліції з вбудованим штативом і камерою, яка записує події на вулиці.

Саму будівлю Печерського районного суду та всі в'їзди до неї було закрито металевими бар'єрами

На Хрещатик також прийшли близько сотні людей, що підтримують правлячу Партію регіонів.

Представники опозиції сказали, що ініціюватимуть скликання позачергової сесії Верховної Ради у зв'язку з арештом екс-прем'єра Юлії Тимошенко, але не уточнили коли саме.

Висока ціна газу

Пані Тимошенко звинувачують у перевищенні службових повноважень під час підписання газових угод із Росією 2009 року, коли вона була прем'єром. Пані Тимошенко відкидає ті звинувачення, наголошуючи, що вони є політично мотивованими.

Українська влада твердить, що цей процес є лише частиною боротьби з корупцією. Коментуючи арешт пані Тимошенко, прем'єр-міністр Микола Азаров наголосив, що над судами знущатись не варто.

Суддя Печерського суду Києва Родіон Кірєєв у п'ятницю ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу Юлії Тимошенко з підписки про невиїзд на арешт.

З клопотанням арештувати екс-прем'єра вкотре звернулися представники державного обвинувачення. Вони наполягали на арешті, твердячи, що Юлія Тимошенко систематично порушує закон і не дотримується вимог судді під час судового засідання. Як сказав суддя, зокрема, Юлія Тимошенко "систематично" заважала проводити допит свідків.