Європейські ринки ''лихоманить''

Ситуація на європейських фондових біржах стабілізувалася після того, як європейський Центральний банк оголосив про намір викупити державні облігації, але - ненадовго.

Копирайт изображения AP
Image caption Пожвавлення на біржах у Європі тривало недовго

Підвищилися індекси на біржах у Парижі та Лондоні, але вже за кілька годин - знову впали на 1,5 - 2,5%.

Тимчасову стабілізацію викликала інформація про те, що Європейський центробанк викуповує державні цінні папери Іспанії та Італії.

Раніше азійскі фондові ринки відкрилися падінням. Японський індекс Nikkei та південнокорейський Kospi впали на 2,2%.

Це сталося, зокрема, на тлі занепокоєння інвесторів, викликаного тим, що на вихідні одна з провідних світових рейтингових агенцій Standard & Poor's вперше в історії понизила рейтинг США, який до того був найвищим.

Агенція знизила довгостроковий рейтинг США на один пункт - з ААА до АА+ з негативним прогнозом. Детальніше тут.

Фокус уваги - на Європі

Аналітики прогнозують, що у наступні кілька тижнів коливання на фінансових ринках триватимуть, попри спроби Європейського центробанку та країн Великої сімки втримати фінансову стабільність.

Лідери країн Великої сімки заявили, що зроблять усе необхідне для забезпечення фінансової стабільності у США і єврозоні. Але експерти кажуть, що очікують рішучіших дій, зокрема, в Європі.

"Звичайно, пониження рейтингу (США - ред.) агенцією S&P є дуже символічною та історичною подією, але епіцентр цієї кризи, на відміну від подій 2008 року, у єврозоні", - сказав Пол Шеард з компанії "Nomura". За його словами, у фокусі уваги тепер будуть заходи, яких вживатимуть саме європейські політики та фінансисти.

Інвестори побоюються, що Італія і Іспанія можуть опинитися у борговій кризі, як Греція, Ірландія і Португалія, яким знадобилась негайна фінансова допомога Євросоюзу і МВФ.

Страхи інвесторів призводять до коливань ціни на золото та нафту.

Золото, яке вважають безпечною інвестицією у часи економічної непевності, дорожчає, встановлюючи історичні рекорди. Тоді як нафта, навпаки, дешевшає на тлі прогнозів, що у кризовий період попит на неї зменшиться.

Новини на цю ж тему