Тимошенко привезли з СІЗО до суду

За повідомленнями агенцій, автозак, в якому перебуває екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, вже прибув до будівлі Печерського районного суду з Лук’янівського СІЗО. Саме туди у п’ятницю лідера "Батьківщини" доправили просто з зали суду.

Копирайт изображения AFP
Image caption Навколо будівлі суду з самого ранку встановили металеві щити

Його приїзд, прихильники Тимошенко, які мітингують під судом, зустріли криками "Юля!".

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, до зали суду потрапити дуже важко: там черга, яка дуже повільно рухається. На судові засідання у справах колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та екс-прем'єра Юлії Тимошенко прийшли іноземні дипломати. Вони також стоять в одній черзі з журналістами. У будівлі суду заборонено вести відеозйомку.

До будівлі суду стягнені сили безпеки. Повідомляють про кілька автобусів з "Беркутом".

У понеділок в Печерському суді поновлюються слухання у так званій "газовій справі" Юлії Тимошенко, в рамках якої її звинувачують у перевищенні службових обов’язків під час укладання контрактів на постачання газу з Росією у січні 2009 року.

Після того, як Юлії Тимошенко замінили підписку про невиїзд на арешт, представники її політичної сили заявили, що добиватимуться позачергової сесії парламенту. Хоча їм і бракує голосів.

"Ми подивимося, чи є у нас "плюс 45", у нас є 105 своїх, це для нас не проблема", - сказав віце-спікер Микола Томенко.

Крім того, за словами Томенка, у понеділок до будівлі суду мають прийти представники інших опозиційних сил.

"Приймальні депутатів"

Акції протесту на Хрещатику і Майдані Незалежності заборонені судом з 7 по 31 серпня, а навколо Лук'янівського СІЗО - безстроково. Перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що рішення окружного адміністративного суду про заборону проведення зібрань біля Печерського суду оскаржили в Апеляційному суді.

Близько сотні прихильників Юлії Тимошенко встановили кілька десятків наметів навпроти будівлі Печерського суду на знак свого протесту проти арешту колишнього прем'єра. На наметах висять таблички про те, що це приймальні народних депутатів.

Судової заборони на проведення прийомів громадян у наметах немає.

Однак підрозділи міліції, які патрулюють поблизу наметів з надписами "депутатська приймальня" та іменами депутатів, продовжують знаходитись на місці проведення акції.

Влада твердить, що процес над Юлією Тимошенко є лише частиною боротьби з корупцією. Коментуючи арешт пані Тимошенко, прем'єр-міністр Микола Азаров наголосив, що над судами знущатись не варто.

З клопотанням арештувати екс-прем'єра не вперше звернулися представники державного обвинувачення. Вони наполягали на арешті, твердячи, що Юлія Тимошенко систематично порушує закон і не дотримується вимог судді під час судового засідання. Як сказав суддя, зокрема, Юлія Тимошенко "систематично" заважала проводити допит свідків.

Своє занепокоєння з приводу арешту Юлії Тимошенко висловили представники Євросоюзу та США.