Світові біржі стабілізуються після різкого обвалу

Після дев'яти днів падіння світові фондові біржі нарешті почали стабілізуватися. Американські ринки відкрилися зростанням після обвалу напередодні.

Копирайт изображения Getty
Image caption Аналітики твердять, що ринки світу охопила паніка

Європейські індекси, у свою чергу, позитивно відреагували на зростання індексів у США, де провідний індекс Dow Jones зріс на понад 1%.

Основний фондовий індекс Франції CAC 40 зріс на 0,62%, британський FTSE 100 піднявся на 0,42%.

Основний німецький фондовий індекс DAX 30 і далі повільно знижується.

Азійські ринки також припинили різке падіння, хоча гонконзький індекс закрився, втративши понад 5%.

У вівторок зранку ціни на акції на європейських ринках впали після значних падінь на американських та азійських біржах.

Слідом за європейськими та азійськими індексами різко знизилися, а потім почали стабілізуватися й індекси Української біржі. Після ранкового обвалу на рекордні 10%, індекс українських акцій за підсумками дня знизився усього на 1,6%.

До нових мінімумів у вівторок впав російський рубль. Втім, тамтешні аналітики не виключають, що ситуація покращиться після запланованого на вечір вівторка засідання Федерального резерву США.

Нестабільність триває на ринках після того, як рейтингова агенція S&P вперше в історії США понизила кредитний рейтинг тієї країни. Зростає також занепокоєння щодо кризи в єврозоні.

Азія: стабільне падіння?

На азійських ринках другий день поспіль фіксували різкі падіння цін на акції, хоча й наприкінці дня індекси дещо зросли.

Загалом за день японський Nikkei втратив 1,7%, південнокорейський Kospi - 3,64% а гонконзький Hang Seng - 2,8%.

Рецесія в Америці може вразити азійські економіки, які залежать від експорту.

Провідний лондонський економіст Пітер Ішо сказав Бі-Бі-Сі, що "ситуація вийшла з-під контролю".

"Страх охопив ринки. Багато речей просто неможливо пояснити", - каже він.

Нестабільність триватиме

Деякі індекси в Азії падають до найнижчих рівнів за багато місяців.

Представник базованої у Мельбурні компанії IG Markets Кріс Вестон каже, що "наразі на ринках керуються емоціями, а не раціональними рішеннями": "На ринках паніка. Як далеко ще впадуть ринки? Саме це найбільше зараз цікавить людей".

Загальна невпевненість на ринках позначилася і на ціні на нафту. Вона продовжує падати на тлі побоювань, що у найближчі місяці попит на нафту зменшиться.

При цьому зростає попит на золото. Ціна за унцію вчергове сягнула рекордної позначки, оскільки інвестори намагаються вкладати гроші у менш ризиковані активи.

Аналітики попереджають, що нестабільність на ринках триватиме ще кілька тижнів, незважаючи на обіцянки країн-членів "Великої сімки" та європейського Центрального банку зробити все задля зміцнення фінансової системи та забезпечення спокою.

Інфляція у Китаї

Тим часом інфляція знову зросла у Китаї - до найвищого за останні три роки рівня. До липня цього року вона становила 6,5%. Ціни на продукти харчування зросли на понад 12%.

Аналітики очікували, що інфляція дещо знизиться цього місяця, оскільки китайський уряд продовжує боротися зі зростанням цін.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Пекіні каже, що китайська влада побоюється, що інфляція може призвести до народних заворушень.

Новини на цю ж тему