Європейські та азійські ринки повільно зростають

Новина зі США про відсоткову ставку дещо заспокоїла світові ринки Копирайт изображения Reuters
Image caption Новина зі США про відсоткову ставку дещо заспокоїла світові ринки

Європейські та азійські фондові біржі зросли після оголошення США, що процентна ставка залишиться незмінною до 2013 року.

На провідних європейських ринках вже другий день поспіль зафіксоване незначне зростання. Лондонський FTSE 100 зріс на 1,4% та франкфуртський Dax - на понад 2%.

У вівторок ввечері Федеральний резерв США залишив незмінною відсоткову ставку, а на Волл-стріт напередодні був найліпший день за 2 роки.

Рішення американського центробанку залишити відсоткову ставку незмінною, щонайменше до 2013 року, допомогло зупинити різкий і масовий продаж акцій на ринках, який, за прогнозами, міг стати найбільшим за останні роки.

Копирайт изображения AP
Image caption Аналітики кажуть, що азійські ринки позитивно відреагували на події в США

Японський та корейський індекси зросли на 1%, тоді як гонконзький – на 3,6%. Втім, аналітики прогнозують, що нестабільність на ринках триватиме. Зокрема, інвестори все ще занепокоєні перспективами глобального зростання, а також тим, що Федеральний резерв не оголосив жодних нових заходів для стабілізації ситуації, як-от, виділення пакетів допомоги.

"Багато трейдерів розчаровані тим, що Федеральний резерв не пішов далі", - каже Робін Б’ю з "Economist Intelligence Group".

Серед факторів, які найбільше призводять до коливань на ринках в останні тижні, - страх, що у США може початися рецесія. Федеральний резерв, зокрема, напередодні застеріг, що зростання найбільшої економіки світу цього року буде суттєво повільніше, ніж очікували.

"Споживання у США зміниться, і це погана новина для залежних від експорту економік Азії", - каже Келвін Тей з банку UBS. Детальніше про ситуацію на світових ринках у вівторок - тут.

Ситуацію погіршило рішення рейтингової агенції "Standard & Poor’s" понизити рейтинг США - вперше в історії країни.

Крім того, занепокоєння фінансистам додає нестабільність в єврозоні.

Новини на цю ж тему