Азію непокоїть фінансова криза в Європі

Азійські індекси впали через побоювання кризи в Європі, яка може негативно вплинути на економічний розвиток регіону.

Копирайт изображения AP
Image caption Азійські ринки реагують на побоювання нової світової економічної кризи

Японський індекс Nikkei 225 впав на 1,3%, а гонконзький Hang Seng на 1,5%.

Водночас, південнокорейський Kospi піднявся на 1%, хоча раніше впав на 4%. Так само піднявся і австралійський індекс ASX.

Аналітики кажуть, що інвестори намагаються виробити свою тактику через суперечливі економічні показники, тому індекси постійно "стрибають" то вниз, то вгору.

"У вівторок Dow Jones виріс на 4%, і якби ви мене тоді запитали, я б сказав, що, здається, ми виходимо з кризи. Але сьогодні вранці ми прокинулися і побачили, що все знову пішло вниз", - каже BBC News Ендрю Робінсон з Saxo Capital Markets.

Побоювання через Францію

Торги на азійських ринках розпочалися з продажу акцій через чутки про те, що Франція може виявитися наступною країною, яка втратить найвищий кредитний рейтинг ААА.

Побоювання щодо європейської боргової кризи тільки нещодавно почали поширюватися на найбільші економіки єврозони. Раніше у фахівців були питання до так званих периферійних економік - Греції і Португалії. Але останніми тижнями все більше говорять про боргову кризу в Італії, а тепер і у Франції.

У середу французький індекс Cac впав на 5,5%, незважаючи на запевнення французької влади про те, що кредитному рейтингу країни нічого не загрожує.

Хоча три основні рейтингові агенції Moody's, Standard & Poor's і Fitch підтвердили потрійний А для Франції, інвестори все одно не впевнені у фінансовій стабільності країни, зорема банківського сектору.

Найбільше побоювання викликають банк Societe Generale, акції якого за останні тижні впали на 20%, та інші французькі банки через те, що вони є кредиторами таких економічно слабких країн, як Греція. Проте представники Societe Generale офіційно заявляють, що інформація про фінансові проблеми банку - не більше, ніж чутки.

Новини на цю ж тему