У Голлівуді знімуть фільм про вбивство бін Ладена

Чільний республіканець в Америці закликав провести розслідування щодо того, чому Білий дім надав всі деталі військової операції проти Осами бін Ладена голлівудським кінематографістам.

Копирайт изображения THE WHITE HOUSE
Image caption Барак Обама спостерігав за ходом військової операції у Білому домі

Пітер Кінг, голова комітету безпеки Палати представників, твердить, що у Білому домі розраховують на те, що фільм про вбивство американськими військовими Осами бін Ладена додасть голосів Бараку Обамі на президентських виборах.

Оглядач газети "Нью-Йорк Таймз" Морін Дауд каже, що кінематографісти мали доступ найвищого рівня до інформації про подробиці вбивства лідера аль-Кайди.

У Вашингтоні назвали інформацію журналіста і заяви Пітера Кінга "смішними".

Осама бін Ладен майже десятиріччя переховувався в Афганістані. У травні американські військові елітного підрозділу виявили його у Пакистані і вбили.

Знищення лідера "Аль-Кайди" незадовго до річниці нападів 11 вересня, додали більше балів до рейтингу американського президента.

Для Барака Обами, якого останнім часом критикують за зростання безробіття, застій в економіці і міжпартійні політичні чвари, вбивсто Осами бін Ладена стало одним із досягнень за часів його президенства.

Раніше після витоку інформації про деталі військової операції у Пакистані, один із впливових військових чиновників заявив, що своєю зацікавленістю журналісти можуть завадити майбутнім операціям.

Морін Дауд, що має свою колонку у "Нью-Йорк Таймз", 6 серпня написав, що у Голлівуді розпочали зйомки фільму про вбивтсво лідера "Аль-Кайди". Режисером стрічки стане Кетрін Бігелоу, а сценаристом Марк Боул. У 2009 році вони отримали шість премій "Оскар" за стрічку "Повелитель бурі" про американських снайперів, які знешкоджували бомби в Іраку.

Зокрема Кетрін Бігелоу отримала "Оскара" за режисерську роботу, а Марк Боул за "кращий сценарій". Також "Повелитель бурі" став кращим фільмом 2009 року.

"Кінематографісти отримали доступ найвищого рівня до найбільш таємної місії в історії", - написав пан Дауд і додав, що "немає сумнівів, що у фільмі буде показано, як жорстко президент ухвалював рішення, незважаючи на те, що його переконували у протилежному".

За інформацією журналіста, фільм має вийти на екрани у жовтні 2012 року. За словами Моріна Дауда, це ідеальний час для підтримки президентської кампанії Барака Обами.

Копирайт изображения AP
Image caption Пітер Кінг вважає, що Білий дім мав поінформувати громадськість про свої плани надати таємну інформацію Голлівуду

Республіканець Пітер Кінг написав листа до ЦРУ і Міністерства оборони, де попросив чиновників розслідувати, як Білий дім, ЦРУ і Міністерство оборони обговорювали "доцільніcть надання голлівудським кінематографістам доступу до таємної інформації військової операції".

Він також запитав чи буде фільм представлений для попередьного перегляду і які кроки зробив Вашингтон, аби у фільмі не була виявлена таємна інформація військової операції.

Представники Білого Дому у відповідь заявили, що роблять все можливе, аби документальні фільми про президента відповідали дійсності.

"Ми не обговорюмо таємну інформацію", - заявив речник Білого дому Джей Карні. І додав, що у комітеті безпеки Палати представників мають цікавитися питаннями загрози терористичних атак, а не зйомками фільмів.

Новини на цю ж тему