У Криму через перевантаження потонув катер

Поблизу Феодосії в Криму затонув прогулянковий катер, на борту якого перебувало 32 пасажири - громадяни України, Росії та Білорусі та двоє членів екіпажу. Усі врятувалися.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Трагедії у Росії не стали уроком для українських судноплавців і туристів

За даними міністерства з надзвичайних ситуацій, попередня причина аварії - перевантаження судна. Дев'ять людей самостійно допливли до берега, інших врятували два судна, які проходили неподалік - катери комунального підприємства і одного із приватних підприємців.

За даними МНС, пасажиромісткість човна – 12 осіб, однак на борту було майже втричі більше людей, у тому числі двоє дітей. Усі вони займалися дайвінгом в акваторії бухти Двоякірна. Трагедія сталася пообіді 10 серпня, коли дайвінгісти поверталися на берег.

Кримські оглядачі припускають, що саме через те, що усі вони були треновані і добре плавали, трагедій вдалося уникнути.

Як розповідали самі постраждалі, човен повністю затонув за кілька хвилин після того, як у результаті бічної хвилі судно розгойдало і воно зачерпнуло бортом воду.

Рятувальники кажуть, що на катері не виявили будь-яких рятувальних засобів. Люди використовували для рятування усе, що було під руками, зокрема, надувні матраци.

Медична допомога нікому не знадобилася.

За попередньою інформацією, капітан човна не мав дозволу на перевезення пасажирів і ліцензії на організацію дайвінгу.

"Капітан корабля плавом дістався берега і намагався втекти. Але співробітники міліції його розшукали і затримали. Експертиза встановила, що він керував катером у стані алкогольного сп'яніння", - розповіла BBC.ua речник управління внутрішніх справ у Криму Ольга Блінцова.

Феодосійська міліція порушила карну справу. Планується, що в рамках розслідування водолази оглядатимуть човен на дні моря.