На фондових ринках бояться кризи

Провідні європейські індекси впали через побоювання кризи в єврозоні.

Копирайт изображения AFP
Image caption Експерти пов'язують безлад на ринках з побоюваннями про можливе падіння кредитного рейтингу Франції

Лондонський індекс FTSE і франкфуртський Dax піднялися на 0,7%, однак французький індекс Cac почав потрохи падати.

Вранці ціни на акції французьких банків почали підніматися, зокрема акції Societe Generale піднялися на 8%.

Однак вже після обіду вони впали на 5%.

Аналітики кажуть, що інвестори намагаються виробити свою тактику через суперечливі економічні показники, тому індекси постійно "стрибають" то вниз, то вгору.

На фондових ринках Азії теж безлад.

Японський індекс Nikkei 225 впав на 1,3%, а гонконзький Hang Seng на 1,5%.

Водночас, південнокорейський Kospi піднявся на 1%, хоча раніше впав на 4%. Так само піднявся і австралійський індекс ASX.

Аналітики кажуть, що інвестори намагаються виробити свою тактику через суперечливі економічні показники, тому індекси постійно "стрибають" то вниз, то вгору.

"У вівторок Dow Jones виріс на 4%, і якби ви мене тоді запитали, я б сказав, що, здається, ми виходимо з кризи. Але сьогодні вранці ми прокинулися і побачили, що все знову пішло вниз", - каже BBC News Ендрю Робінсон з Saxo Capital Markets.

Побоювання через Францію

Торги на азійських ринках розпочалися з продажу акцій через чутки про те, що Франція може виявитися наступною країною, яка втратить найвищий кредитний рейтинг ААА.

Побоювання щодо європейської боргової кризи тільки нещодавно почали поширюватися на найбільші економіки єврозони. Раніше у фахівців були питання до так званих периферійних економік - Греції і Португалії. Але останніми тижнями все більше говорять про боргову кризу в Італії, а тепер і у Франції.

У середу французький індекс Cac впав на 5,5%, незважаючи на запевнення французької влади про те, що кредитному рейтингу країни нічого не загрожує.

Хоча три основні рейтингові агенції Moody's, Standard & Poor's і Fitch підтвердили потрійний А для Франції, інвестори все одно не впевнені у фінансовій стабільності країни, зорема банківського сектору.

Найбільше побоювання викликають банк Societe Generale, акції якого за останні тижні впали на 20%, та інші французькі банки через те, що вони є кредиторами таких економічно слабких країн, як Греція. Проте представники Societe Generale офіційно заявляють, що інформація про фінансові проблеми банку - не більше, ніж чутки.

Новини на цю ж тему