Медведєв називає ''складною'' тему газу

Президент Росії Дмітрій Медведєв визнав "складним" питання про співпрацю із Україною у газовій сфері. Про це він заявив під час зустрічі із президентом Віктором Януковичем у Сочі.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Зустрічі президентів України і Росії завжди демонстративно дружні та теплі

"Ми говоритимемо про газову співпрацю, яка є складним питанням, але нам від нього нікуди не дітися", - сказав Дмітрій Медведєв.

Водночас, він додав, що переговори мають пройти на високому рівні "у прямому і переносному сенсі і ознаменувати нову сторінку у розвитку російсько-українських відносин".

Як передають інформаційні агентства, перед початком переговорів президент України висловився за перегляд цін на російський газ для України.

Президент Росії також запропонував обговорити можливості приєднання України до інтеграційних процесів в рамках СНД, "якщо Україна вважатиме за доцільне".

У відповідь Віктор Янукович сказав: "Щодо інтеграційних процесів, то ми готові подивитися і визначити формат участі України".

Ще кілька місяців тому Віктор Янукович передав до керівних органів Митного союзу пропозиції, відповідно до яких Україна готова співпрацювати із Митним союзом за формулою 3+1, не вступаючи до цього об'єднання. Проте досі робоча група Митного союзу не дала відповіді Києву на ці пропозиції.

Напередодні прес-служба Кремля повідомляла, що пріоритетну увагу планується приділити перспективам розширення торгівельно-економічних зв'язків.

Водночас, поруч із офіційними повідомленнями про порядок денний зустрічі експерти не сумніваються, що президентам не оминути обговорення арешту Юлії Тимошенко.

Прес-служба Кремля також повідомляє, що президенти розглянуть реалізацію спільних планів, спрямованих на створення для громадян двох держав більш комфортних умов під час перетину державного кордону. Окрім того, йтиметься про розширення прикордонної і міжрегіональної співпраці і підготовку до російсько-українського міжрегіонального економічного форуму, який заплановано провести у Донецьку.

Цього дня Віктор Янукович ознайомився із досвідом Росії з підготовки до проведення зимових Олімпійських Ігор 2014 року у Сочі.

"Цей досвід для нас дуже цінний. Я думаю, що ви ще самі до кінця не розумієте, за великим рахунком, значення Олімпіади для держави і цього регіону. Те, що ви зробили такий сміливий крок, і те, що ви натворили там зараз, це вражає", - сказав Віктор Янукович після відвідання об'єктів, споруджених у Сочі.

Новини на цю ж тему