Дипломати сперечаються через справу Тимошенко

Про занепокоєння арештом екс-прем’єра України заявили у ПАРЄ та МЗС Франції. Віце-прем’єр Тигипко визнав виникнення ускладнень у переговорах із ЄС щодо зони вільної торгівлі.

Image caption Справа Тимошенко не покращує імідж України у Брюсселі

"Арешт Тимошенко начебто за неповагу до суду підтверджує думки про політичну природу звинувачень проти екс-прем'єра", - йдеться у заяві доповідачів моніторінгового комітету ПАРЄ у справах України Майліс Репс та Маріетти де Пурбе-Лундін.

Доповідачі також закликають українську владу гарантувати справедливість суду над колишнім українським прем’єром, а також іншими членами попереднього уряду.

Співдоповідачі також звернули увагу на те, що моніторінговий комітет ПАРЄ не випадково впродовж багатьох років звертає увагу на потребу у проведенні судової реформи в Україні, "оскільки чинне законодавство створює можливості для криміналізації політичних рішень, якщо нова влада із ними не погоджується".

Тим часом у Франції до міністерства закордонних справ було викликано українського посла, аби "повідомити йому глибоку стурбованість з приводу затримання Юлії Тимошенко". У повідомленні французького дипломатичного відомства також йдеться, що за перебігом справи Тимошенко уважно стежитиме не тільки Франція, але й всі європейські партнери. У Парижі також спростували інформацію про відкликання свого посла із Києва, як про це раніше повідомили в українському МЗС.

"Париж не відкликав Жака Фора. Він продовжує свою місію посла Франції в Україні", - заявив речник МЗС Франції.

Проте в українському дипломатичному відомстві наполягають, що французького посла таки буде замінено. Раніше джерела у дипломатичних колах обговорювали "необережне" висловлювання пана Фора щодо суду над Юлією Тимошенко, який він, начебто, оцінив як "дуже далекий від правосуддя і дуже близький до політики".

Українському МЗС також довелося спростовувати ще одну інформацію - про те, що судові процеси над колишніми урядовцями уповільнили просування у переговорах Києва із Брюсселем, зокрема, і щодо зони вільної торгівлі.

Таку думку висловив віце-прем’єр Сергій Тігіпко під час візиту до Німеччини, де він також був змушений запевняти аудиторію у західних прагненнях України:

"Ми робимо вибір на користь Європи через її кращі економічні та демократичні стандарти", - наводить слова українського урядовця німецька Handelsblatt.

У МЗС натомість жодних ускладнень у переговорах із ЄС не вбачають:

"На даний момент ми не відчуваємо жодних ускладнень і труднощів у ході наших переговорів із ЄС стосовно угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. Разом із тим, очевидними є наміри окремих політичних сил створити проблеми, привернути зовнішній тиск для вирішення своїх внутрішньополітичних проблем для захисту особистих інтересів", - заявив директор департаменту з питань ЄС МЗС України Василь Філіпчук.

У четвер Печерський суд вп’яте за останній тиждень відкинув клопотання про зміну запобіжного заходу щодо екс-прем’єра із утримання під вартою на підписку про невиїзд.