США запровадили фінансові санкції проти Сирії

Сполучені Штати Америки посилили тиск на Сирію, запровадивши санкції проти головних сирійських комерційних банків та операторів мобільного зв'язку.

Копирайт изображения AFP

Міністерство фінансів США каже, що ці заходи спрямовані перш за все проти фінансових ресурсів сирійського президента Башара Асада.

Заходів вжито після того, як з'явилась інформація про вбивство сирійськими військовими 18 цивільних людей у місті Хомс. Представники опозиції кажуть, що під час бойових операцій в центральній частині міста урядові сили застосували артилерію, танки та зенітні гармати.

Дамаск від коментарів ухиляється.

З початку виступів проти сирійського президента Асада в країні загинуло понад 1700 людей. Ще тисячі невдоволених 41-річним правлінням Асадівської родини було заарештовано.

Комерційний банк Сирії і його філія звинувачені в тому, що фінансували програми озброєння, а також у співпраці з банком Північної Кореї, який пов'язаний з експортом обладнання до балістичних ракет.

Заходи проти мобільного оператора Syriatel були зумовлені тим, що ця компанія прямо пов'язана з родинними бізнес-інтересами Асада. Керує Syriatel двоюрідний брат президента Рамі Макхлуф. Він вважається одним з найбільш могутніх та корумпованих тіньових партнерів керівництва країни.

Новини на цю ж тему