Президент відкидає упередженість суду над Тимошенко

Президент Віктор Янукович у листі до президента Чехії Вацлава Клауса заперечив усі звинувачення у судовому переслідуванні лідерів опозиції і запевнив, що не втручатиметься в діяльність судів.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Президент Янукович вперше коментує арешт Тимошенко

"Судова система України є незалежною та неупередженою у своїй діяльності, керується виключно Конституцією та законами України. Я не можу і не буду втручатися в роботу українських судів. Якщо я це зроблю, проблеми будуть більш значущими. Політичне і будь-яке інше втручання у діяльність суду вважаю неприпустимим", -вказується у листі президента, про зміст якого BBC.ua повідомила прес-служба Віктора Януковича.

Президент Чехії після арешту Юлії Тимошенко звернувся до Віктора Януковича із листом, у якому підкреслив, він не має причин не довіряти українській юстиції та ставити під сумнів незалежність суду. Водночас, Вацлав Клаус хотів одержати докази, що у випадку із екс-прем’єр-міністром не йдеться про політичне переслідування.

Президент Янукович запевнив, що жоден із нинішніх судових процесів в Україні не є політично мотивованим.

"Жоден із нинішніх судових процесів за участю колишніх державних службовців не є і не може бути політично мотивованим. Як гарант Конституції України я відповідаю за це особисто. І я переконаний: для кожного громадянина України сьогодні важливим є те, що усі громадяни рівні перед законом, а суд як незалежна гілка влади може винести справедливий вирок", - заявив президент.

Віктор Янукович запевнив, що його діяльність та діяльність виконавчої влади спрямовані на утвердження в Україні норм і принципів, якими керується європейське співтовариство: верховенство права, захист прав і свобод людини, розвиток демократії.

Новини на цю ж тему