Останнє поновлення: П'ятниця, 12 серпень, 2011 p., 06:19 GMT 09:19 за Києвом

Бунти в Британії: ще одна жертва

68-річний чоловік, якого тяжко поранили, коли він намагався загасити вогонь під час погромів у західному Лондоні, помер, повідомляє Скотланд-Ярд.

палаючі машини у Лондоні

Жертвами заворушень у Британії, як вважає поліція, вже стали 5 людей

Річард Маннінгтон Боуз був поранений у голову, коли на нього напали у ніч проти понеділка, і, не приходячи до тями, помер у лікарні минулої ночі.

Поліція розпочала розслідування вбивства.

З нещодавніми погромами британська поліція пов'язує і чотири інші смерті: одну людину знайшли застреленою на півдні Лондона, ще трьох людей збила машина у Бірмінгемі.

Камерон розкритикував поліцію

Девід Камерон сказав, що бунтам покладуть край

Девід Камерон сказав, що бунтам покладуть край

Британський прем'єр-міністр Девід Камерон сказав у парламенті, що його уряд не допустить повторення бунтів та мародерства, які охопили міста Англії в останні кілька днів.

У виступі під час позачергового засідання парламенту пан Камерон заявив, що погроми останніх днів не мають жодного легітимного зв'язку із протестом проти дій поліції, яка застрелила молодого чоловіка під час спроби заарештувати його минулого четверга.

Водночас він наголосив, що від самого початку погромів, поліція недооцінила їх масштаб та організованість. Він додав, що у перші дні на вулицях була недостатня кількість поліцейських, та їхня початкова тактика не спрацювала.

Британський прем’єр також запропонував низку заходів, які, на думку урядовців, мають запобігти повторенню погромів.

Бунтівників позбавлять соціальної допомоги?

Британський уряд розглядає можливість надати місцевим радам право виселяти мешканців соціального житла у разі, як буде доведена їхня причетність до погромів. Такий крок вже отримав безпрецедентну підтримку у британському суспільстві - понад 100 тисяч осіб підписали електронний запит до уряду із вимогою позбавити соціальних пільг тих, хто брав участь у заворушеннях.

Згідно із британським законодавством, якщо електронне звернення підтримає понад 100 тисяч громадян, воно має стати предметом розгляду у спеціальному парламентському комітеті, який, у свою чергу, має право оформити вимоги громадян у вигляді законопроекту.

Раніше найпопулярнішою електронною петицією від громадян до парламентарів був заклик знизити ціни на бензин, який підтримали 24 тисячі підписантів.

Коментуючи можливість позбавлення учасників безладів соціальних пільг, віце-прем’єр Нік Клегг інтерв’ю і-Бі-Сі заявив: "Гадаю, було би правильним сказати, що у разі, як ви порушуєте закон та завдаєте збитків своєму району, то чому ви очікуєте, що вам і надалі допомагатимуть жити так, як ви живете?"

Розглядається також і можливість надання поліції повноважень змушувати людей відкривати обличчя, якщо є підозра, що особа бере участь у заворушеннях.

Крім того, британський уряд та правоохоронні органи розглядають можливість обмеження діяльності соціальних мереж у випадках, коли ці мережі використовуються для планування безладів та заворушень. Очікується, що міністр внутрішніх справ Тереза Мей має зустрітися із представниками Facebook, Twitter та RIM (виробників Blackberry, за допомогою яких учасники погромів обмінювалися інформацією).

Утім, оглядачі вже припускають, що дві останні пропозиції можуть бути розцінені як порушення прав людини, і наштовхнуться на значний опір.

Девід Камерон також пообіцяв, що ті, хто втратили житло чи бізнес через погроми, отримають компенсацію навіть у разі, як їхнє майно не було застраховане.

Він поклав відповідальність за безлад не на бідність, а на культуру, в якій виховувались діти, де вони не могли відрізнити погане від доброго.

Пан Камерон виступав перед членами британського парламенту, яких відкликали з відпусток для спеціальної надзвичайної сесії.

Все почалося у Лондоні

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Впродовж останнього тижня молодики грабували і підпалювали магазини у Лондоні, Манчестері, Бірмінгемі, Ліверпулі, Ноттінгемі та інших містах.

Поблизу Бірмінгема бунтівні групи підпалили кілька автомобілів. У Ноттінгемі - закидали пляшками із запалювальною сумішшю поліцейську дільницю.

Нападники часто прикривали обличчя капюшонами або темними пов'язками.

Бунти поширились із Лондона, де в суботу ввечері натовп молодих людей зібрався на акцію з вимогою до поліції з'ясувати обставини загибелі 29-річного британця. Його вбили під час спроби арешту. Триває розслідування обставин його загибелі. Втім, акція швидко переросла у погроми і поширилася країною.

У кількох містах суди працювали впродовж ночі, щоб розглянути справи заарештованих у попередні ночі. Згідно з повідомленнями, у кількох містах, серед яких Лондон, Ліверпуль, Бірмінгем та Манчестер, заарештували понад 1300 осіб переважно за звинуваченнями у мародерстві.

Наймолодшому затриманому 11 років.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS