США закликають до ширших санкцій проти Сирії

Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала розширити міжнародні санкції щодо Сирії, уряд якої і далі жорстоко придушує протести.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Сирія дозволила журналістам знімати у місті Хама, коли його залишила армія

Пані Клінтон сказала, що зокрема Китай та Індія могли б посилити економічний тиск.

Вона також додала, що США не хочуть без підтримки інших країн закликати президента Асада піти у відставку.

Опозиційні активісти кажуть, що у четвер армія вбила щонайменше 24 людини, а після ранкових молитов у п'ятницю розпочалися нові протести.

Понад 1700 людей загинули і десятки тисяч, як повідомляють, арештовані відтоді, як у березні розпочалися повстання проти правління сім'ї президента Башара Асада, що триває вже 41 рік. Такі дані наводять правозахисники. Підтвердити інформацію з незалежних джерел неможливо, оскільки до Сирії практично не пускають іноземних журналістів.

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти головного комерційного банку Сирії та компанії-мобільного оператора. США також попередили, що можуть запровадити й інші санкції.

Міжнародний осуд

В інтерв'ю каналу CBS News пані Клінтон сказала, що інші країни також мають застосувати свій вплив на сирійський режим.

"Що нам, дійсно, треба зробити, так це накласти санкції на нафтову та газову промисловість," - сказала вона, згадавши про європейські країни, Китай та Індію, які роблять суттєві інвестиції в сирійську енергетику.

Гілларі Клінтон також додала, що США хотіли б, аби Росія припинила продавати зброю режиму Асада.

Після переговорів у четвер, президент США Барак Обама і турецький прем'єр Реджеп Ердоган ще раз заявили про свою "глибоку стурбованість" через застосування насильства проти цивільних у Сиії.

"Легітимні вимоги сирійців щодо переходу до демократії повинні бути виконані," - сказали вони у спільній заяві.

Саудівська Аравія, Бахрейн і Кувейт раніше відкликали своїх послів з Дамаска.

Креспондент Бі-Бі- Сі у Бейруті Джим Муїр каже, що після п'ятничних молитов люди знову, як очікується, зберуться на демонстрації. Він також наводить слова опозиційних активістів про те, що під час священного для мусульман, місяця Рамадану, кожен день - наче п'ятниця, коли люди протестують щоночі після вечірніх молитов і потім знову виходять на вулиці після вранішніх.

У середу Сирія дозволила міжнародним медіа зняти відхід армії з міста Хама, яке вона жорстоко атакувала. Цей крок, як кажуть кореспонденти, був спрямований на те, аби заспокоїти сусідню Туреччину та інші країни.

Новини на цю ж тему