Апеляційний суд відмовив Тимошенко

Апеляційний суд Києва відмовився приймати до розгляду по суті скаргу на рішення про арешт колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Копирайт изображения AP

Засідання суду розпочалося близько 9-30 ранку, і вже за півтори години суддя палати кримінальних справ Апеляційного суду оголосила, що суд не розглядатиме скаргу.

Суд ухвалив таке рішення, апелюючи до того, що згідно з нормами Кримінально-процесуального кодексу постанова Печерського суду про заміну запобіжного заходу для Тимошенко не підлягає оскарженню.

Самої екс-прем’єра на засіданні не було попри те, що вона подавала відповідну заяву до суду та до керівництва Лук’янівського СІЗО, де вона перебуває з 5 серпня. Саме тоді Печерський суд змінив запобіжний захід для Юлії Тимошенко з підписки про невиїзд на арешт.

На засіданні Апеляційного суду не дозволили відео- та фотозйомку.

Ще до початку судового засідання біля приміщення суду зібралися кілька десятків прихильників Тимошенко.

У судових слуханнях у "газовій справі" проти Тимошенко оголосили перерву до понеділка, 15 серпня. Упродовж цього тижня Печерський суд 5 разів відхиляв клопотання про зміну запобіжного заходу Юлії Тимошенко.

Занепокоєння арештом лідера опозиції висловили низка західних політиків та міжнародних організацій, зокрема, лунали припущення про застосування в Україні "вибіркового правосуддя".

Водночас в Адміністрації президента Януковича наполягають на тому, що йдеться про масштабну боротьбу з корупцією. Заяву президента Януковича про неупередженість суду читайте тут.