Причина аварії потягу у Польщі - перевищення швидкості

За повідомленнями прокуратури, потяг їхав зі швидкістю 118 кілометрів на годину, незважаючи на те, що в тому місці є обмеження, швидкість не може перевищувати 40 кілометрів на годину.

Копирайт изображения Reuters
Image caption У цьому потязі їхало близько 280 людей

У неділю плануються слухання затриманого у цій справі машиніста потягу. Йому загрожує 12 років ув'язнення.

У п'ятницю о 16:15 за місцевим часом у центральній Польщі зійшов з рейок пасажирського потяг, який прямував з Варшави до Катовіце.

Понад 80 людей отримали поранення і одна людина загинула. Поліція досі не ідентифікувала загиблого. Відомо тільки, що це чоловік віком 50 років.

Майже 30 людей досі перебувають у лікарнях, шестеро з них - у важкому стані.

За повідомленнями польских мас-медіа, рятувальники вже прибрали з рейок вагон, що перевернувся.

"У нас є підтвердження про одного загиблого. На щастя, загинуло менше людей, ніж повідомлялося спочатку", - заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Швидкісний потяг Варшава-Катовіце зійшов з рейок неподалік міста Пьотркув Трибунальскі. Внаслідок аварії з колії зійшли локомотив і чотири вагони.

Один із пасажирів аварійного потягу Марчин Хлєбовскі сказав тележурналістам каналу TVN24, що в інших вагонах було чути страшний скрегіт.

Він так описав місце аварії: "Перший вагон ущент зруйнований, вікна побиті, боки пом'яті. Люди зберігали спокій - багато з них у шоці. І рятувальники прибули дуже швидко".