Камерон виступає за "нульову толерантність"

В інтерв’ю Sunday Telegraph - першому газетному інтерв’ю після початку погромів - британський прем’єр заявив, що уряд хоче "запозичити" американську тактику жорсткої реакції на дії погромщиків та мародерів.

Image caption Британський прем’єр закликає правоохоронців до меншої терпимості до злочинців

Тактика "нульової терпимості" до будь-яких проявів вуличної злочинності, коли жорстко караються навіть незначні правопорушення, аби злочинці знали, що влада "не терпітиме" їхньої поведінки, була запроваджена у США для приборкання "вуличних банд" у таких містах, як Нью-Йорк та Лос-Анджелес.

Тепер, як вважає Девід Камерон, настав час застосувати таку тактику проти вуличних розбишак і у Британії.

"Я буду казати набагато більше про потребу у таких заходах, тому що така необхідність існує. Ми недостатньо гучно заявили про нашу "нульову толерантність", але це є саме тією думкою, що ми хочемо донести", - заявив Девід Камерон в інтерв’ю Sunday Telegraph.

Крім того, британський прем’єр, якому закидають надто повільне повернення із відпустки в Італії у час, коли Британія найбільше потерпала від вуличних заворушень, звернувся по допомогу до колишнього керівника поліції Нью-Йорка та Лос-Анджелеса Білла Бреттона, що дістав прізвисько "суперкоп" за наведення ладу під час масових заворушень у Лонс-Анджелесі у 1992 році.

У відповідь той не тільки погодився приїхати до Британії найближчим часом, але й прокоментував дії британської поліції під час погромів минулого тижня, заявивши, що одними арештами із погромщиками не впоратися, і що треба розглядати глибші соціальні причини виникнення бунтів у сучасних розвинених країнах.

Між тим, Білл Бреттон відомий саме впровадженням тактики "нульової толерантності" до бунтівників, коли поліція вдається до максимально швидкого та жорсткого покарання учасників вуличних заворушень та мародерів.

Поліцейські критикують плани уряду

Копирайт изображения agency
Image caption Сер Х’ю Орд, який очолював поліцію Північної Ірландії, скептично ставиться до досягнень американського "суперкопа"

Плани британського уряду залучити для консультацій з приводу того, як у майбутньому уникнути масових безладів, американського поліцейського зазнали жорсткої критики з боку британських правоохоронців.

Голова британської Асоціації вищих офіцерів поліції сер Х’ю Орд заявив в інтерв’ю недільному виданню The Independent про те, що "він не впевнений, що хотів би учитися із досвіду роботи американської поліції із регіону, де налічується понад 400 банд".

"Гадаю, якщо на вашій території існують понад 400 злочинних об’єднань, вашу роботу навряд чи можна назвати ефективною. Якщо ми подивимось на стиль роботи американської поліції, рівень насилля, яке вона допускає, то ми побачимо фундаментальні відмінності," - заявив сер Х’ю, пропонуючи британському урядові натомість розглянути можливість розширення повноважень і тактики поліції із дотриманням Європейської конвенції з прав людини.

У британській поліції також вважають, що нинішня поведінка політиків та оцінки, які вони дають роботі поліцейських під час заворушень минулого тижня, не сприяють зміцненню авторитету правоохоронців.

Ієн Хенсон із Федерації поліції Великого Манчестера заявив, що запрошення закордонного консультанта є "ляпасом" для британської поліції, якій не потрібні наставники, що "живуть на відстані у 5 тисяч миль" від Британії.

"Гнів, розчарування та скептицизм", - так пан Хенсон охарактеризував настрої серед британських поліцейських в інтерв’ю ITV News.

Крім того, колишній керівник Скотленд-Ярду Джон О’Коннор звернув увагу, що і американській поліції не вдалося вирішити проблему соціального підґрунтя масових заворушень:

"Американцям не вдалося вилікувати соціальні проблеми у Нью-Йорку. Єдине, що вони зробили, це ізолювали людей. Саме так і спрацьовує політика "нульової толерантності". Не думаю, що ми хотіли б пристати до такої політики тут, у Британії".

Водночас у спеціальній заяві британський уряд заявив, що не переглядатиме рішення щодо залучення Білла Бреттона до консультацій з питань безпеки та роботи правоохоронних органів. На Давнінг-стріт також наголосили, що ці консультації матимуть "приватний характер".

Раніше британський міністр фінансів Джордж Осборн також заявив, що уряд не переглядатиме планів скоротити фінансування поліції, які потягли за собою масові скорочення правоохоронців саме напередодні виникнення заворушень.