Суд на Мубараком: телетрансляцію зупинили

Суддя в ході процесу над поваленим президентом Єгипту Хосні Мубараком постановив припинити телевізійну трансляцію судових засідань.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Групи противників і прибічників Мубарака зіткнулися навпроти приміщення, у якому проходить суд

Суд також об'єднав справи Мубарака та колишнього міністра внутрішніх справ Єгипту Хабіба аль-Адлі.

Суддя оголосив, що слухання у справі екс-президента, а також у справі двох його синів відкладено до 5 вересня.

83-річному Мубараку, якого завезли до зали суду на лікарняних ношах, загрожує смертна кара, якщо його визнають винним у наказах вбивати демонстрантів у ході цьогорічних протестів.

Хосні Мубарак відкидає усі звинувачення.

Його супроводжували два його сини Алаа і Гама, обвинувачені у корупції, які також відкидають усі звинувачення проти себе.

Через припинення трансляції сталися зіткнення між групами противників і прихильників Мубарака поблизу приміщення, у якому проходить суд.

Мубарака змусили піти у відставку масові демонстрації у лютому.

Вимоги сторін

Адвокати сімей демонстрантів, убитих під час повстання, вже попросили більшого доступу до службової комунікації Мубарака, повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі у Каїрі Йоланде Кнелл.

Вона каже, що сім'ї хочуть знати, які саме накази екс-президент давав своїм підлеглим, коли поліція намагалася зупинити демонстрантів за допомогою жорстоких засобів.

Представники захисту, у свою чергу, вимагають, аби свідчення давав фельдмаршал Могамед Хуссейн Тантаві, який очолює військову раду, що перебрала у Мубарака владу, і який двадцять років був міністром оборони в уряді екс-президента.

Повідомляється також, що стан здоров'я пана Мубарака поганий, і що лікарі у військовій лікарні поблизу столиці Єгипту постійно перевіряють його стан.

Історичні слухання

Під час попереднього судового засідання, яке відбулося 3 серпня, для підтримання порядку було залучено близько трьох тисяч солдатів і поліцейських.

Однак попри ці заходи, судове засідання іноді ставало некерованим. Юристи штовхалися і кричали, аби їх почув суддя.

Хосні Мубараку зачитали висунуті проти нього обвинувачення. Свою провину він і його сини заперечили.

Усі були шоковані, коли почався суд, каже кореспондент Бі-Бі-Сі у Каїрі Джон Лейн, тому, що то був момент, якого ніхто у Єгипті і, можливо, навіть на всьому Близькому Сході не очікував.

Допит Блогера

У неділю колишній міністр внутрішніх справ Єгипту Хабіб аль-Адлі знову з'явився у суді в Каїрі. Його звинувачують у вбивстві близько 850 демонстрантів під час протестів.

Процес у його справі відкладений до 5 вересня.

Адлі вже засудили до 12 років ув'язнення за відмивання грошей.

Водночас провідний єгипетський блогер Асмаа Махфуз у неділю давала свідчення слідчим, повідомляє офіційне єгипетське інформаційне агентство Мена.

Асмаа Махфуз є одним із лідерів єгипетської революції. Її підозрюють у закликах чинити смертоносні атаки на військові і правоохоронні структури.

Новини на цю ж тему