Правозахисники: в насильстві у Сомалі винні всі

Правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що усі сторони військового конфлікту в Сомалі винні у серйозних порушеннях міжнародного права.

Копирайт изображения Getty
Image caption Сотні тисяч сомалійців втекли від війни та голоду до сусідніх країн

Жителі Сомалі, каже організація, страждають не лише від голоду, а й від того, що жодна зі сторін конфлікту не захистила їх.

У доповіді йдеться, що ісламістська група Аль-Шабаб винна у нелюдській жорстокості відносно мирного населення, тоді як урядові сили здійснюють незаконні арешти.

Речник Перехідного федерального уряду Сомалі відкинув звинувачення і сказав, що цей орган відданий дотриманню прав людини.

У доповіді організації наголошується, що усі сторони, причетні до конфлікту у Сомалі, повинні припинити насильство проти мирного населення і забезпечити доступ сомалійців до гуманітарної допомоги.

Автор доповіді Бен Роуленс сказав Бі-Бі-Сі, що група Аль-Шабаб здійснює безжалісні щоденні репресії і акти насильства на підконтрольних територіях, бере податки з населення за доступ до води, силоміць вербує чоловіків, через що вони не можуть виростити врожай, і обмежує людям доступ до міжнародної допомоги.

"Аль-Шабаб повинна нести тягар відповідальності за те, що бойові дії призвели до порушень прав людей, і що, зрештою, спричинило голод", - сказав він.

Пан Роуленс також додав, що угруповання Аль-Шабаб часто починало стріляти, перебуваючи на заселених територіях, по військах Перехідного уряду та миротворців ООН, які відкривали зворотній вогонь, "не надо переймаючись тим, хто там є".

Однак речник Перехідного уряду Абді Рашід Асід сказав, що інформація, використана у доповіді, є неточною і заперечив звинувачення, які у ній містяться.

"Перехідний уряд відданий дотриманню прав людини. Ми з радістю вислуховуємо критику, але вона має бути конструктивною", - сказав Абді Рашід Асід.

У Сомалі вже 20 років немає дієвого уряду. Більшість територій на півдні та у центрі країни контролює ісламістська група Аль-Шабаб, яка запровадила жорсткі закони шаріату, а також має зв'язки з Аль-Кайдою.

Сотні тисяч сомалійців втекли від війни та голоду до сусідніх країн. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 2,8 мільйона людей голодує і їм вкрай потрібна харчова допомога.

Новини на цю ж тему