Індія: Сотні арештів антикорупційних активістів

Провідний опозиційний діяч Індії Анна Хазаре, який веде кампанію по боротьбі з корупцією, затриманий поліцією на 7 днів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Сотні прихильників Хазаре зібралися, коли поліція забирала його з дому

Цей арешт відбувся за кілька годин до того, як він мав оголосити голодування проти запропонованого урядом антикорупційного закону.

Щонайменше 1200 прибічників пана Хазаре також затримані.

Всупереч наказам поліції він планував розпочати публічне голодування з вимогами, аби уряд вдався до більш жорстких заходів для подолання корупції.

Індія заперечує придушення демократичних протестів.

Міністр внутрішніх справ Індії Паланьяппан Чідамбарам заявив, що затримання відбулося через те, що демонстранти не підкорилися вимогам поліції щодо проведення демонстрацій.

"Ніде у світі протести не дозволені без додаткових умов ," - сказав він.

"Ми не перешкоджаємо мирному демократичному протесту - ми намагаємося знайти розумний набір умов, за яких можуть відбутися протести".

Голодування проти корупції

74-річний Хазаре пообіцяв влаштувати у вівторок у Делі голодний страйк, попри те, що поліція не дала йому дозвіл голодувати більше, ніж два дні.

Анна Хазаре, який скептично ставиться до антикорупційних ініціатив влади, назвав запропонований владою антикорупційний закон "жорстоким жартом".

Коли новина про арешт Хазаре поширилася, його прибічники вийшли з протестами на вулиці багатьох індійських міст. Арешти опозиціонерів відбулися у різних частинах Делі.

Прибічники пана Хазаре збираються апелювати до Вищого суду проти його затримання.

У понеділок прем'єр-міністр Індії Манмохан Сінгх заявив, що акції голодування, влаштовані активістами, не допоможуть подолати корупцію.

Останнім часом Індія поринула у корупційні скандали, серед яких звинувачення у застосуванні "сірих схем" під час підготовки до проведення Ігр доброї волі у 2010 році в Делі.

Останні дослідження свідчать, що корупція коштувала Індії мільярди доларів і загрожує економічному зростанню.