У Киргизії - понад 80 претендентів на посаду президента

У Киргизії завершилося висунення кандидатів у президенти країни. Бажаючих балотуватися на президентських виборах, що відбудуться 30 жовтня, виявилося 83, хоча не всі вони, швидше за все, зможуть виконати вимоги законодавства і взяти участь у перегонах.

Image caption У місті Ош і через рік після протестів на вулицях - підрозділи безпеки

Серед претендентів - прем'єр-міністр Киргизстану Алмазбек Атамбаєв, а також лідери більшості політичних партій країни, які представляють різні, іноді конфронтуючі регіони. Зважаючи на таку кількість претендентів, другий тур президентських виборів вважають неминучим.

Для того, щоб взяти участь у виборах, претенденти мають зібрати 30 тисяч підписів на свою підтримку, скласти іспит на знання державної мови і внести грошову заставу.

Інформаційне агентство "Фергана" вказує, що на цьогорічних виборах має шанс перемогти кандидат, який скористається помітним зростанням національної свідомості киргизів і висуватиме гасла консолідації нації. Ця тема більш актуальна дял півдня країни, де у 2010 році відбувалися багатотисячні протести.

Прогнозують, що таким кандидатом може виявитися чинний прем'єр-міністр, хоча серед претендентів є ті, хто має більш ультранаціоналістичні погляди.

Оглядачі побоюються, що перемога кандидата, якому симпатизуватиме або тільки північ, або тільки південь країни може мати негативні наслідки аж до відновлення протистояння і загрози розколу держави.

Зараз президентом перехідного періоду Киргизстану є Роза Отунбаєва. Вона посіла цей пост після того, як президента країни Курманбека Бакієва було усунуто з посади. Протистояння між його прихильниками і опонентами у 2010 році призвело до кровопролиття.