Лівія: Сили Каддафі "запустили ракету "Скад"

Війська, лояльні лівійському лідеру полковникові Муаммару Каддафіі вперше застосували ракету "Скад" у боротьбі з повстанцями, заявляють представники міністерства оборони США.

Копирайт изображения AP
Image caption Контроль над прибережним нафтовим містом Брега переходить з рук у руки

Представники Пентагону кажуть, що ракету було запущено з прибережного міста Сірт, і вона була націлена на місто Брега, яке тепер контролюють повстанці. Однак ракета впала у пустелі, не завдавши нікому шкоди.

Вважається, що армія Каддафі має понад 200 ракет "Скад" у своєму арсеналі.

До такого кроку лівійська влада вдалася у час, коли повстанці почали наступ на міста поблизу столиці Лівії, Тріполі.

У понеділок вони увійшли у два стратегічно важливі міста, які лежать на шляху до столиці з заходу і півдня, - у Завію і Гаріан.

Сили Каддафі, як вважають, і досі контролюють нафтопереробний завод у Завії - єдиний на заході Лівії - звідки вони дістають основну частину палива.

Ракети "Скад"

Запуск ракети "Скад" зафіксували американські військові. Влада Лівії поки ніяк не відреагувала на ці повідомлення.

Ці ракети дальністю до 500 кілометрів можуть нести боєголовку масою до однієї тонни.

Раніше коаліційні сили під керівництвом НАТО завдали удару по пускових установках і контейнерах з ракетами "Скад" поблизу міста Сірт, заявляючи, що лівійська армія може використати цю зброю проти цивільних.

Каддафі у відчаї?

Речник повстанців Ахмед Бані сказав, що застосування "Скаду" - це ознака відчаю лівійського лідера: "Цей чоловік використає будь-яку зброю, аби зберегти свій режим і подовжити своє правління хоча б на кілька годин".

"Стає зрозуміло, що дні Каддафі злічені," - сказав речник Білого Дому Джей Карні.

Втім, у аудіозверненні, яке транслювало лівійське телебачення у понеділок, полковник Каддафі лунав зухвало:

"Кінець колонізаторів близький, і кінець щурів близький," - казав він.

Тим часом Нідерланди розморозили у понеділок лівійські активи у розмірі 143 мільйони доларів і передали їх до фондів Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Речник голландського уряду заявив, що ці кошти витратять на забезпечення ліками і хірургічним обладнанням території, утримуваних лівійськими повстанцями.

Новини на цю ж тему