Тігіпко пішов у Партію регіонів. Готується до прем'єрства?

Об'єднання Партії регіонів і "Сильної України" в одну політичну силу може свідчити про те, що Сергій Тігіпко замінить Миколу Азарова на посаді прем'єр-міністра України.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Сергій Тігіпко і Микола Азаров обіцяють через два місяці Сильну Партію регіонів

Такий висновок роблять експерти, аналізуючи причини, через які віце-прем'єр-міністр і лідер партії "Сильна Україна" вирішив увійти до пропрезидентської Партії регіонів і закликав це зробити своїх однопартійців.

Сам Сергій Тігіпко заявив, що вирішив ініціювати об'єднання із Партією регіонів, оскільки упевнився у готовності цієї політичної сили підтримати реформи.

Водночас, у заяві, поширеній через прес-службу, він сказав, що остаточне рішення про об'єднання буде ухвалене після внутрішньопартійної дискусії. "Я впевнений, що цей крок піде на користь і партіям, і країні, і людям перш за все", - вважає Сергій Тігіпко.

Водночас, заступник Тігіпка по партії Олександра Кужель сказала, що злиття із Партією регіонів можливе лише після того, як таке рішення буде ухвалене більшістю "Сильної України". Вона вважає, що оскільки партія дуже неоднорідна, думки будуть відрізнятися.

Однак оглядачі не сумніваються у тому, що ціна такого об'єднання є дуже високою, а тому навряд чи рішення може бути змінене навіть у випадку, якщо частина членів партії "Сильна Україна" не підтримає такого кроку.

Двері відкриті

Голова Партії регіонів Микола Азаров заявив, що його політична сила відкрита для інших учасників.

"Пропонуємо нашу платформу як платформу для об'єднання всіх тих політичних сил, які хочуть зробити одне: зробити Україну європейською країною", - заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Лідер опозиційної "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко прогнозує, що в Партію регіонів слідом за "Сильною Україною" увіллються також Народна партія Володимира Литвина та "Єдиний Центр" Віктора Балоги.

Згідно із соціологічними опитуваннями, вони мають незначні шанси подолати виборчий бар'єр для проходження до Верховної Ради самостійно.

Анатолій Гриценко також каже, що Сергій Тігіпко у південних і східних областях на виборах президента був для багатьох альтернативою Віктору Януковичу, і саме тому лідер "Сильної України" мав досить високу підтримку. Але, вважає лідер "Громадянської позиції", Сергій Тігіпко втратив перспективи як самостійний політик ще тоді, коли пішов працювати в уряд і став підлеглим президента.

З ним не погоджується директор центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, який вважає, що рано ставити крапку у політичній кар'єрі Сергія Тігіпка.

В інтерв'ю BBC.ua політолог також сказав про стратегічні цілі, які переслідує Партія регіонів. Вони пов'язані із парламентськими виборами осені 2012 року.

"Приєднання "Сильної України" до Партії регіонів консолідує провладний електорат і усуває одного із головних конкурентів партії влади. Якби "Сильна Україна" залишилася самостійним гравцем, вона б відібрала у "регіоналів" декілька відсотків на парламентських виборах. Усуваючи партію Тігіпка, вони звужують альтернативи для тих, хто сумнівається, передусім, на півдні і сході країни. Там у виборців тепер буде невеликий вибір: або комуністи, або Партія регіонів. Швидше за все, більша частина прихильників Тігіпка голосуватиме за ту політичну силу, в якій перебуватиме він", - сказав Володимир Фесенко.

Політолог погоджується з думкою про те, що ідучи у Партію регіонів, Сергій Тігіпко, швидше за все, отримав певні обіцянки, можливо навіть і про посаду голови уряду після Миколи Азарова.

Розмови про те, що чинний прем'єр-міністр навряд чи втримається на посаді до парламентських виборів 2012 року ходять давно, а після приєднання "Сильної України" до Партії регіонів підстав для таких прогнозів стає більше.

Сергій Тігіпко на виборах президента у 2010 році посів третє місце після Віктора Януковича і Юлії Тимошенко, набравши близько 13 відсотків голосів виборців.

Новини на цю ж тему