Британський уряд підтримає ужорсточення тактики поліції

Міністр внутрішніх справ Великобританії Тереза Мей, виступаючи перед керівництвом поліції, заявила, що уряд готовий підтримувати застосування жорсткішої тактики під час вуличних заворушень.

Image caption Міністр внутрішніх справ Британії каже поліцейським, що не каратиме їх за жорсткіші дії проти правопорушників

Вона твердить, що у разі, як поліцейських критикуватимуть за перевищення сили, як це було вже у минулому, вона завжди підтримає їх, якщо вони діятимуть згідно із законом та здоровим глуздом. Пані Мей також запевнила поліцейських, що знає про поширені серед правоохоронців настрої щодо того, що "їх проклинають і коли вони щось роблять, і коли не роблять нічого".

"Поки ви дієте згідно із законом та здоровим глуздом, я ніколи не сваритиму вас за дії", - заявила міністр внутрішніх справ поліцейським.

Тереза Мей також заявила, що від самого початку заворушень на вулицях було замало поліції, а ті поліцейські, що були, часто утримувалися від застосування жорсткіших дій проти правопорушників.

Міністр внутрішніх справ також звернула увагу на питання, пов’язані із урядовими планами зменшення фінансування британської поліції, які викликали критику з боку правоохоронців, особливо після тижня масових вуличних заворушень на початку серпня.

За словами Терези Мей, якщо раніше йшлося про скорочення фінансування керівного апарату поліції на 20 відсотків, то згодом, після того, як до уваги були взяті інші джерела фінансування, фактичні скорочення становитимуть лише шість відсотків.

Тим часом віце-прем’єр Британії Нік Клег заявив, що на додачу до того, що засуджених за участь у вуличних безладах позбавлять соціальних виплат, про що напередодні заявив міністр соціальної політики Йен Данкан Сміт, їх ще й змусять прибирати наслідки погромів.

"Жертви злочинів не можуть почуватися до кінця захищеними, якщо покарання не змушує злочинців не порушувати закон знову", - заявив Нік Клег.

Напередодні британський прем’єр Девід Камерон заявив, що підтримує запровадження політики "нульової толерантності" відносно вуличних злочинців.

Меморіальний доброчииний фонд, який допомагатиме жертвам погромів, назвали ім’ям Річарда Маннінгтона, 68-річного мешканця Ілінгу, який загинув під час погромів. 16-річний підліток, якого звинувачують у його вбивстві, постане перед спеціальним судом, що опікується справами неповнолітніх, у Кройдоні на Півдні Лондона.

Тим часом, вкрадені мародерами речі активно продаються через інтернет. Плазмові телевізори, смартфони, планшетні комп’ютери відрізняються надзвичайно низькими цінами. Тому злочинців допомагають виявити пересічні користувачі інтернету, які повідомляють поліцію про підозрілі пропозиції.

Перші арешти за звинуваченнями у перепродажу краденого через інтернет вже відбулися.