Погроми в Англії: вироки учасникам зажорсткі?

Британські депутати й активісти в області правосуддя кажуть, що деякі вироки учасникам масових погромів у Англії надто жорсткі.

Копирайт изображения Getty
Image caption Понад 2770 людей були заарештовані у зв'язку з погромами

У вівторок двох чоловіків ув'язнили на чотири роки за використання соціальної мережі Facebook для підбурення до погромів, ще один отримав 18 місяців за те, що мав викрадений телевізор у своїй машині.

Представник ліберальних демократів у британському парламенті, депутат Том Брейк, сказав, що вироки "слід виносити для того, аби відновити правосуддя", а не здійснити помсту.

Пан Брейк сказав Бі-Бі-Сі, що деякі засуджені отримали вироки, які б були іншими, якби вони вчинили той самий злочин за день до погромів.

Однак депутат-консерватор Гевін Барвелл заявив, що жорсткі вироки надсилають чіткий сигнал про те, що безладу не допустять.

Напередодні британський міністр внутрішній справ Терез Мей заявила, що вона закликає поліцейських вдаватися до жорсткіших дій під час приборкання вуличних заворушень та погромів. Подробиці тут

На початку тижня британський прем’єр Девід Камерон заявив, що він виступає за запровадження політики "нульової толерантності" до вуличних злочинців. Подробиці тут

Понад 2770 людей були заарештовані у зв'язку з погромами, які відбувалися минулого тижня в англійських містах.

У вівторок перед судом з'явилися понад 1200 підозрюваних. 64% з них взяли під варту.

Минулого тижня британський прем'єр Девід Камерон сказав у парламенті, що його уряд не допустить повторення бунтів та мародерства, які охопили міста Англії і розкритикував дії поліції.

Бунти поширилися з Лондона, де минулої суботи натовп молодих людей вимагав з'ясувати обставини загибелі 29-річного британця, якого вбили під час спроби арешту.

Та акція швидко переросла у погроми і поширилася країною.