Прокуратура просить медобстеження Тимошенко

Генеральна прокуратура України просить Печерський суд дозволити медичне обстеження екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Копирайт изображения AP
Image caption В таборі на підтримку Юлії Тимошенко без змін, як і в самому ході судового процесу

Представники генпрокуратури пропонують зробити обстеження в СІЗО, де Юлія Тимошенко перебуває під арештом.

Про необхідність зміни запобіжного заходу, тобто арешту за станом здоров'я, звертались з клопотанням захисники Тимошенко.

В свою чергу сама екс-прем’єр заявила, що хоче, аби її обстежував тільки той лікар, якому вона довіряє.

"Знаючи, з ким я маю справу, і на що здібна сьогодні наша влада, я ніколи не погоджуся на людей, яких надіслав туди Янукович", - сказала екс-прем'єр.

Один із найближчих її партійних соратників Олександр Турчинов розповсюдив через Твіттер інформацію, що життю Тимошенко загрожує небезпека.

"На всьому її тілі з'явились синці від судин, що луснули. На наше клопотання зробити аналізи відповіді немає", - написав Турчинов.

Під час судового засідання у четвер Тимошенко попросила позачергову перерву через те, що відчула себе погано.

Захист Юлії Тимошенко неодноразово звертався з клопотаннями про зміну запобіжного захисту, аргументуючи це тим, що тримати Юлію Тимошенко під арештом підстав немає.

Скасувати арешт раніше суд просили декілька конфесій, представники інтелігенції та депутати.

Копирайт изображения Reuters
Image caption На суді Юлія Тимошенко не зрадила ні наступальній тактиці, ні традиційній зачісці.

В четвер до суду надійшло прохання від громадянина Володимира Вергуна про звільнення Тимошенко під заставу в один мільйон гривень. Однак суд проігнорував цю пропозицію.

"Газова справа"

Процес над Юлією Тимошенко, яку звинувачують у перевищенні повноважень під час підписання контрактів з російською стороною на постачання газу, набув особливого резонансу після взяття колишнього прем’єр-міністра під варту та переміщення її до в’язниці.

В якості свідків до суду викликали високопосадових чиновників, міністрів та колишнього президента України Віктора Ющенка.

Останній, зокрема, запропонував послухати на суді свідчення російської сторони, в тому числі нинішнього прем’єр-міністра Владіміра Путіна та керівника компанії "Газпром" Олексія Міллєра.

Представники прокуратури заявили, що не вважають за потрібне залучати до процесу у справі Тимошенко представників російського керівництва.